Kadi Neemre • 2. september 2016 kell 20:15

Börs: kehv tööraport rõõmustas turge

Foto: EPA

USA turud rõõmustasid täna pettumust valmistanud tööraporti üle ning kõik peamised börsiindeksid olid tõusuteel.

Dow Jonesi edukaim ettevõte oli Boeing, S&P 500 edule aitas kaasa kommunaalteenuste sektor. Kõik kolm indeksid tegid nädala lõikes 0,4% kasvu.

“Tööraport jäi pisut alla ootusi, kuid kaks kuud järjest on loodud oodatust enam töökohti,” kommenteeris Charles Schwabi globaalsete investeeringute strateeg Jeffrey Kleintop, viidates, et raport ei elimineerinud võimalust, et intressimäärad käesoleval aastal veel tõusevad.

“Dollar on kasvanud, toetades seda vaadet. Mõned finantssektori aktsiad viitavad samuti samas suunas.”

Franklin Templeton's Fixed Income Groupi investeerimisjuht Chris Molumphy märkis, et kuigi tööraport ei vastanud ootustele, viitab see siiski tööturu olukorra paranemisele. Tema sõnul otsis Fedi juht Janet Yellen põhjust intressimäärade tõstmiseks.

“Kuigi majandus on taastunud juba kaheksa aastat, siis tööturg on jätkuvalt paranemas,” sõnas ta. “Me usume, et septembri võimalus on jätkuvalt laual, kuigi see ei ole kõige tõenäolisem stsenaarium.”

Turgude prognoosid septembrikuiseks intressimäärade tõusuks kukkusid peale tööraporti avaldamist 24%-le varasemalt 27%-lt, selgub CME Group FedWatchi mõõdiku andmetest.

USAs loodi augustis 151 000 töökohta; töötusemäär jäi 4,9%-le.

Reutersi küsitletud ökonomistid prognoosid loodavate töökohtade hulgaks 180 000, töötusemääraks aga 4,8%.

Richmondi Fedi president Jeffery Lacker sõnas oma kõnes, et USA majandus tundub piisavalt tugev intressimäärade tõstmiseks.

USA toornafta hind tõusis enam kui 2,5% ning barreli hinnaks kujunes 44,35 dollarit; hinnatõusu toetasid Venemaa kommentaarid, mille kohaselt toetab riik naftatootmise mahtude külmutamise kokkulepet.

Dow Jone sulgus 0,34% tõusuga 18482,81 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,42% tõusuga 2179,96 punktil. Nasdaq tõusis 0,43% ja sulgus 5249,90 punktil.

 

Hetkel kuum