Mait Kraun • 12. september 2016 kell 6:45

Aasia turud sukeldusid

Sukeldumine.  Foto: EPA

Aasia turud alustasid nädalat küllaltki järsu langusega, sest investorid kardavad, et keskpankade tugi kaob peagi ära, vahendab MarketWatch.

Aasia arenevad turud on USA intressimäärade tõstmise suhtes eriti tundlikud, sest see võib tekitada kapitali väljavoolu. Samas ütlevad mitmed analüütikud, et börsifirmade kasv on tugev ning kasumipotentsiaal kõrge, mis peaks investoreid omakorda ligi meelitama.

Reedel langesid USA aktsiaturud kiireimas tempos alates Brexitist. See mõjutas suuresti ka Aasia turge – Austraalia S&P/ASX 200 indeks on täna langenud 2,2 protsenti ja Jaapani Nikkei Stock Average on kukkunud 1,7 protsenti. Lõuna-Korea Kospi on odavnenud 2,2 protsenti.

Hongkongi Hang Seng indeks langes kohe börsipäeva alguses 2,4 protsenti. Praeguseks ulatuvad kaotused 2,8 protsendini. Hiina Shanghai Composite on kukkunud 2,1 protsenti.

„Reedel said turud aru, et intressimäärade tõstmise tõenäosus on tunduvalt kõrgem ja see jõudis lõpuks ka Aasia turgudele,“ ütles investeerimisfirma CMC Marketsi analüütik Ric Spooner.

USA turgudel tekitas reedel paanikat Bostoni Föderaalreservi presidendi Eric Rosengreni ütlus, et keskpank võib vabalt järk-järgulist intressimäärade tõstmist jätkata, sest majandusega seotud riskid on tasakaalustunud. Rosengren on üks Fedi ametnikest, kellel on kohtumistel ka hääletamisõigus.

USA suuremad indeksid odavnesid reedel üle 2 protsendi.

Hetkel kuum