Mait Kraun • 12. september 2016 kell 7:30

Aktsiaturgudel on oodata suuri kõikumisi

Börsigraafik.  Foto: EPA

USA aktsiaturud lõpetasid eelmise nädala küllaltki suure langusega ning analüütikud arvavad, et ka sel nädalal peaks volatiilsus püsima kõrge, vahendab MarketWatch.

S&P 500 indeks langes 2,5 protsenti ning murdis läbi tähtsate toetustasemete (tehnilist analüüsi silmas pidades). Analüütikud arvavad, et langus võib sellel nädalal jätkuda, sest kasvab tõenäosus, et Föderaalreserv intresse tõstab.

„Arvestades seda, et aktsiaturud sõltuvad suuresti keskpankade heldusest, võib nõrkus jätkuda,“ ütles Allianz Global Investorsi USA strateeg Kristina Hooper.

Turuosalised ütlevad, et Föderaalreserv peaks olema rahapoliitika karmistamisel veidi ettevaatlikum. Seda eriti juhul, kui Euroopa ja Jaapani keskpangad otsustavad rahapoliitikat veelgi lõdvendada.

USAs on tulemustehooaeg läbi. Volatiilsus võib aga jätkata tõusu, sest reede oli viimase kahe kuu jooksul esimene päev, mil S&P 500 indeks liikus päevaga üle protsendi. Chicago börsi volatiilsusindeks (VIX) tõusis reedel 39,9 protsenti.

Tõsi, paanikaks veel põhjust ei ole, aga investorid peavad arvestama, et hinnakõikumised suurenevad.

„September on ajalooliselt mõlematpidi volatiilsem kuu. Reede näitas, et turgudel on toimunud suur muutus. Mõlemapoolne (langus ja tõus) volatiilsus peaks järgmistel nädalatel püsima,“ ütles Instinet LLC tegevjuht Frank Cappelleri.

Hetkel kuum