Kadi Neemre • 12. september 2016 kell 19:51

Börs: nädal algas hüppelise tõusuga

Foto: EPA

USA turud tegid täna hüppelise tõusu peale Föderaalreservi ühe võtmeametniku soovitust olla intressimäärade tõstmisega ettevaatlik.

“Ma usun, et turud hingasid peale Föderaalreservi juhatuse liikme Lael Brainardi kõnet kergendusest,” kommenteeris CBIZ Retirement Plan Services teadusuuringute juht Anna Rathbun.

“Turgudel valitseb seoses keskpanga poliitikate efektiivsusega üldine närvilisus,” lisas ta.

Lael Brainard sõnas oma tänases kõnes, et kuigi majanduslik progress jätkub, oleks Fedi poolt arukas hoida rahanduspoliitika tagasihoidlik.

Dow Jones kasvas peale Brainardi kõnet lühiajaliselt enam kui 250 punkti; indeksi edukaimad ettevõtted olid 3M ja Goldman Sachs.

S&P 500 edukaim sektor oli enam kui 2% tõusuga telekomisektor; reedel oli telekommunikatsioon koos kommunaalsektoriga aga üks suurima kukkumise teinud sektoritest.

Nasdaqi üks edukaimatest ettevõtetest oli aga Apple, mis kasvas ligi 2,2%.

Kolm peamist USA börsiindeksit alustasid täna kauplemist languses, kuid pöördusid kiiresti tõusule.

“Me teame kindlalt, et turgudele ei meeldi ebakindlus ning praegu valitseb kaks suurt ebakindluse allikat,” sõnas Sarhan Capitali tegevjuht Adam Sarhan.

“Ebakindlust põhjustavad praegu Föderaalreserv ja valimised.”

First Standardi analüütik Cardillo märkis, et september on ajalooliselt olnud volatiilne kuu ning et praegune olukord on üsna tavapärane.

Nafta hinnad aga kasvasid täna 0,89% ning barreli hinnaks kujunes 46,20 dollarit.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 8,90 dollarit 1325,60 dollarile untsi eest.

Dow Jones tegi 1,21% tõusu ja sulgus 18304,63 punktil. S&P 500 kasvas 1,47% ning lõpetas päeva 2159,02 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,68% tõusuga 5211,89 punktil.

 

Hetkel kuum