Mait Kraun • 21. september 2016 kell 9:00

Alibaba finantsäri on väärtuslikum kui Goldman Sachs

Alibaba juht Jack Ma.  Foto: Bloomberg

Alipay asutati 2004. aastal, et Alibaba Group Holdingu kliendid saaksid internetis hõlpsamalt asju osta. Nüüd võib ettevõtte emafirma väärtus olla juba 75 miljardit dollarit, vahendab Bloomberg.

See tähendaks, et Alibaba finantsäri turuväärtus on suurem kui Goldman Sachsi oma. Sellisele järeldusele jõudis investeerimisfirma CLSA telekomide ja interneti uuringute juht Elinor Leung.

Alipay emafirma Ant Financial kogus investoritelt juunis 4,5 miljardit dollarit ja siis kujunes turuväärtuseks 60 miljardit. Seega ei pruugi Leungi hinnang sugugi vale olla.

Leungi arvates on suurem osa Ant Financiali väärtusest peidus Alipays, mis on ühtlasi ka Hiina suurim internetimaksete pakkuja – selle väärtus võib ulatuda 50 miljardi dollarini. Selle teenuse mikrolaenude väärtus on tõenäoliselt 8 miljardit dollarit. Ülejäänud väärtus peitub investeeringutes, rahas ja varahalduses. See tähendab, et Ant Financiali turuväärtus on suurem kui Goldman Sachsil, mille väärtus ulatub 70 miljardini.

Ant Financial plaanib järgmise aasta esimeses pooles ka Hongkongis börsile tulla, teatasid asjaga kursis inimesed augustis. Ant on Alibaba juhatuse esimehe Jack Ma kontrolli all.

Hetkel kuum