Kadi Neemre • 21. september 2016 kell 17:24

Apple soovib osta McLarenit

McLaren  Foto: EPA

Apple soovib osta Suurbritannia superauto tootja McLaren Technology Groupi. iPhone’i tootja üheks eesmärgiks on muuta autotööstust.

Elektroonikahiid on töötanud isesõitva elektriauto projekti kallal juba enam kui kaks aastat ning ettevõte soovib McLareni enamusosalust või strateegilist investeeringut, kinnitavad asjaga kursisolevad allikad.

Koostöö McLareniga, mille tegevusaladeks on nii autotööstus, pardaarvuti süsteemid kui kõrgtehnoloogilised materjalid, võib Apple’i autoprojektile elu sisse puhuda.

Kahjumit kandva autotootja väärtuseks hinnatakse 1-1,5 miljardit naela. Kui tehing õnnestub, oleks see Apple’i suurim omandamine peale Beats Electronicsi ostu 3 miljardi dollari eest.

McLaren toodab luksuslikke sportautosid, mis võivad maksta kuni miljon dollarit ning ettevõtte omandusse kuulub ka samanimeline Formula One rallitiim. McLaren Technology omanikud kontrollivad 80% McLaren Automotive-st. Eelmisel aastal toodeti 1654 sõidukit ning ettevõtte kasum oli 450 miljonit naela; ettevõte plaanib järgmise kuue aasta jooksul arendusesse investeerida miljard naela.

Apple’i peamine huvi ettevõtte osas keskendub tehnoloogiale, masinaehituse võimekusele ning patentidele, kinnitavad asjaga kursisolevad allikad.

Alates 2014. aastast on Apple üles ehitanud meeskonda, mis koosneb sadadest inseneridest ja disaineritest, kes töötavad elektriauto projekti kallal, kuid kuulduste kohaselt on paljud töötajad projektist hiljuti lahkunud.

 

Hetkel kuum