Indrek Mäe • 22. september 2016 kell 6:45

Muresõnum Olympicult

Uus Olympicu kasiino Hiltoni hotellis.  Foto: Andras Kralla

Olympic Entertainment Groupil (OEG) lõpeb homme õhtul Poolas kasiinolitsents ning seda pole siiani pikendatud, selgus eilsel LHV korraldatud seminaril.

„Millal Poola praegune kasiino litsents läbi saab?“ küsis murelik väikeinvestor OEG tegevjuhilt Madis Jäägerilt. „Litsents kehtib reede südaööni, eks siis näis, mis edasi saab,“ vastas Jääger.

Samal ajal on Poola meedias kevadel ilmunud uudis, et Olympicu ainus sealne kasiino paneb sügisel uksed kinni. 14. mail avaldatud artiklis on kirjas, et litsents lõpeb 24. septembril ja kasiino omanikud selle uuendamiseks selleks hetkeks soovi polnud avaldanud.

Jääger aga märkis, et kasiinoäris võib asjade viimasele minutile jäämist aeg-ajalt ette tulla, kuid täpsemate tegevusplaanide kohta ta investoritele vastama ei soostunud. Muu hulgas tunti huvi, et kui Poolat on OEG bilansis 12 miljoni euro väärtuses, kas see kantakse maha kolmadasse kvartalisse lubatud Hiltoni hotelli müügist saadud 17 miljoni euro suurusest kasumist. „Mina sellesse ei tahaks uskuda, ennegi on juhtunud, et asjad jõuavad viimse hetkeni, kuid litsentsid on pikendatavad ja eks näeb, mis saab,“ rääkis Jääger.

Siiski arvas Jääger, et isegi kui Poolas peaksid tagasilöögid tulema, saadakse hakkama. „Tegeleme selle teemaga iga päev, vaatame uusi asju ning võimekus on meil inimeste ja ressursside näol olemas,“ kinnitas Olympicu tegevjuht.

Jäägeri sõnul on Poola üllatuste rohke maa. „Nüüd, kus uus valitsus on ametis, tundub mulle, et see seltskond ei soosi eriti välisinvestoreid,“ tõdes Jääger LHVs. „Näiteks astutakse kandadele ka sellistele suurtele poekettidele nagu Carrefour, üritatakse kauplusi pühapäeviti sulgeda ning kehtestada astmelist müügimaksu,“ selgitas OEG tegevjuht.

Hetkel kuum