Credit Suisse: ostke kaitsetööstuse aktsiaid

04. oktoober 2016, 10:10
Credit Suisse
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161004/BORS/161009933/AR/0/AR-161009933.jpg

Credit Suisse on andnud investoritele soovituse soetada kaitsetööstuse aktsiaid, kuna riikide kaitsekulutused on suurenemas ning riikide omavahelised suhted pingelisemaks muutumas, vahendab CNBC.

Panga analüütik Andrew Garthwaite märkis investoritele saadetud kirjas, et praegu on nii Euroopa Liidu kui USA kaitsekulutused võrreldes varasemate aastakümnetega väiksemad. USA kaitsekulutused on viimase 35 aasta madalaimal tasemel ning enamik Euroopa riike ei täida NATO seatud eesmärki ehk kaitsekulutused moodustavad vähem kui 2% sisemajanduse kogutoodangust. 

Garthwaite’i hinnangul annab see lootust, et riikide kaitsekulutused hakkavad tulevikus suurenema. Samuti on analüütiku hinnangul kaitsetööstuse aktsiate hindu silmas pidades kasulik, kui USA järgmiseks presidendiks saab Donald Trump. Kinnisvaramogulist presidendikandidaat on öelnud, et suurendaks kaitsekulutusi 15% võrra ning survestaks ka teisi NATO liikmeid suurendama kaitsekulutusi.

“Meie hinnangul on kaitsetööstuse positiivsete arengute põhilisteks takistajateks kas Hiina konkurents või uued tehnoloogiad. Lisaks on kaitsetööstus väga rangelt reguleeritud ning see muudab ärisse sisenemise raskeks,” arutles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. October 2016, 10:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing