Mait Kraun • 7. oktoober 2016
Jaga lugu:

Börs: aktsiaturud odavnesid koos naftaga

Kauplemine New Yorgi börsil.  Foto: Reuters/Scanpix

Täna ilmus USA töötururaport, mis andis investoritele kinnitust, et Föderaalreserv tõstab sellel aastal tõenäoliselt intressimäärasid. Nüüd suunavad investorid tähelepanu tulemuste hooajale, vahendab Bloomberg.

USA aktsiaturud langesid ja dollar tegi sellel nädalal tubli kallinemise, sest USA majandusandmed paranesid. Nafta langes uuesti alla 50 dollari barrelist, sest Venemaa sõnul ei pruugi nad OPECiga niipea kokkuleppele jõuda. Nael tegi järsu kukkumise, aga hakkas kohe pärast seda taastuma.

Täna ilmus ka USA töötururaport ning selgus, et septembris loodi 156 000 uut töökohta, mis oli enam-vähem ootustega kooskõlas.

Peagi hakkavad oma kolmanda kvartali tulemusi teatama ka USA börsifirmad. Ettevõtete tulemused saavad olema investorite luubi all, sest viimastel kvartalitel on majandustulemused olnud kehvad.

„Tööturg on väga tihe, aga jätkuvalt on näha tervislike märke,“ ütles investeerimisfirma Citizens Banki globaalsete turgude juht Tony Bedikian. „See tähendab, et detsembrikuine intresside tõstmine on laual.“

Standard & Poor’s 500 indeks langes 0,3 protsenti 2153 punktini. Dow Jones odavnes 0,1 protsenti ja lõpetas päeva 18 259 punktil.

WTI toornafta kukkus 1,8 protsenti ja Brent kaotas 1,6 protsenti. Kummagi barrel maksis päeva lõpuks vastavalt 49,55 ja 51,68 dollarit. Kulla hind tõusis 0,45 protsenti 1258 dollarini untsist.

Jaga lugu:
Hetkel kuum