New Yorki Fedi president Bill Dudley märkis täna, et USA inflatsiooniootused tunduvad olevat üsna paigas ning et loid tööjõuturg on põhjus, miks USA keskpank jätkab rahanduspoliitikat oma praegusel kursil.
- Bill Dudley Foto: Bloomberg
Inflatsioon võib ju olla pisut alla ootusi, kuid USAl ei ole samu probleeme, mis Euroopal ja
Jaapanil ehk deflatsiooni, märkis Dudley.
USA
tööturg on üks põhjuseid, miks
Föderaalreserv on üsna kannatlik
intressimäärade tõstmise osas, tunnistas ta, viidades töötute ja alakoormusega töötajate arvudele. Hiljutise tööhõiveraporti kohaselt kasvas
töötusemäär 5%-ni, kuna suurem hulk inimesi hakkas aktiivselt tööd otsima.
“Parim asi, mis võib USA majandusega juhtuda, on järgmise viie kuni 10 aasta jooksul toimuv stabiilne
majanduskasv ning töötusemäär, mis jääb 5% või madalamale tasemele,” märkis ta, lisades, et see on Föderaalreservi eesmärgiks. “Ma arvan, et me oleme punktis, kus majandusel on suur kasvuruum,” sõnas ta.
Riigivõlakirjade tootlikkus kasvas ning
USA dollari indeks tegi peale Dudley avaldust väikese tõusu. 10-aastaste võlakirjade tootlikkus kasvas lühiajaliselt 1,80%-le; kõrgeimale tasemele alates juuni algusest. 2-aastaste võlakirjade tootlikkus oli 0,86% lähedal.
Dudley märkis ka, et kui Föderaalreserv saaks tagasi minna finaktskriisi algusesaega ning alustada uuesti kvantitatiivset lõdvendamist või võlakirjade ostuprogrammi, siis “oleksime me alustanud agresiivsemalt ja kiiremini kui me seda tegime.”
Föderaalreservi järgmine kohtumine toimub 1.-2.novembril, kõiges mõni päev enne USA presidendivalimisi. Enamus analüütikuid ei usu, et keskpank tõstab intressimäärasid enne detsembrit.
Seotud lood
Reklaamiagentuuri La Ecwador tegevjuht Heily Aavik ja loovjuht Taavi Lehari võtavad Äripäeva raadio värskes saates luubi alla järgmise aasta turundusstrateegia ja eelarve koostamise ning annavad soovitusi, kuidas kitsamal ajal targalt toimetada.