14. oktoober 2016 • 1 min
Jaga lugu:

Citigroup trotsib madalaid intressimäärasid

Citigroup  Foto: EPA

Citigroup avalikustas oma kolmanda kvartali tulemused, mis ületasid analüütikute ootusi, vahendab Bloomberg.

Headele tulemustele aitasid kaasa volatiilsed valuutaturud ja intressimäärad, mis panid kliente võlakirjaturul rohkem kauplema.

Panga puhaskasum langes eelmise aasta sama ajaga võrreldes 11 protsendi võrra 3,84 miljardi dollarini (1,24 dollarit aktsia kohta). Analüütikud prognoosisid, et kasum saab olema 1,15 dollarit aktsia kohta.

Käive langes 5 protsenti 17,8 miljardi dollarini – ka see number ületas analüütikute ootusi (17,3 miljardit).

Citigroup ja selle rivaalid on juba aastaid ootanud, et fikseeritud sissetulekuga varadega kauplemine taastuks. Selle äri langus on vähendanud Wall Streeti kasumeid ning sundinud ettevõtteid koondama tuhandeid inimesi. Citi tegevjuht Mike Corbat aga ütles, et olukord on veidi paranenud ning võlakirjadega kauplemine kasvas 35 protsendi võrra. Ka JPMorgan teatas oma tulemused ja selgus, et nende klientide seas on võlakirjadega kauplemise käive tõusnud 48 protsendi võrra.

„Tulemused muudavad mind enesekindlaks, et trend jätkub,“ ütles Corbat ettevõtte avaldatud raportis. „Me oleme jätkuvalt keskendunud sellele, et aktsionärid võimalikult palju tagasi saaksid.“

Citigroupi aktsia tõusis pärast uudise avalikustamist 2 protsenti, aga päev lõpetati siiski vaid 0,3protsendilises plussis.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt