Mait Kraun • 14. oktoober 2016
Jaga lugu:

Skandaalne USA suurpank ületas ootusi

Wells Fargo.  Foto: Bloomberg

USA suurpank Wells Fargo, mille tegevjuht astus sellel nädalal skandaali tõttu tagasi, teatas oma kolmanda kvartali tulemused, mis ületasid analüütikute ootusi.

Ettevõtte puhaskasum vähenes eelmise aastaga võrreldes 160 miljoni dollari võrra 5,64 miljardi dollarini (1,03 dollarit aktsia kohta), teatas ettevõtte reedel. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid keskmiselt 1,01 dollarist kasumit aktsia kohta. Käive kasvas 1,8 protsendi võrra 22,3 miljardi dollarini, mis ületas samuti prognoose.

Eelmisel kuul selgus, et panga töötajad võisid avada volitusteta miljoneid kontosid. Sellel nädalal otsustas tegevjuht John Stumpf lõpuks vastutuse võtta ning ameti maha panna. Mitmed ametnikud on USA valitsust ja osariike kutsunud üles pangaga koostöö tegemise lõpetama.

Septembris avasid tarbijad 30 protsendi võrra vähem pangakontosid (augustiga võrreldes), teatas Wells Fargo reedel avaldatud esitluses. Krediitkaartide taotluste langus oli umbes samas suurusjärgus.

„Ma tean, et oma maine taastamiseks peame palju vaeva nägema ja see võtab ka aega,“ ütles ettevõtte uus tegevjuht Tim Sloan. „Me töötame väsimatult, et ehitada tugevam ja parem Wells Fargo.“

Wells Fargo aktsia on täna langenud 0,2 protsenti 44,66 dollarini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum