Mait Kraun • 18. oktoober 2016 kell 4:21

Börs: nafta vedas turge alla

New Yorgi börs  Foto: EPA

Riigivõlakirjade hinnad tõusid nelja kuu madalaimalt tasemelt, dollar taandus ning nafta hind kukkus, vahendab Bloomberg.

USA riigivõlakirjade tootlused langesid, sest dollar odavnes peaaegu kõigi suuremate valuutade suhtes. Energiafirmade aktsiad juhtisid USA aktsiaturgude langust. Nafta hind langes teist päeva järjest, sest OPECi tootmine suureneb ning USA tootjad laiendasid töös olevate puurtornide hulka.

Kauplejad ja investorid jälgivad majandusandmeid ning rahapoliitikute teateid – püütakse aru saada, kas Föderaalreserv võiks intressimäärasid tõsta või mitte. New Yorgi Föderaalreserv teatas, et nende Empire State indeks langes, vaatamata sellele, et analüütikud prognoosisid tõusu. Teisalt näitasid teised andmed, et tööstussektori olukord paraneb.

„Inimesed üritavad aru saada, mida Föderaalreserv teha plaanib,“ ütles investeerimisfirma Thornburg Investment Managementi aktsiakauplemise juht Thomas Garcia.

Futuuriturgude järgi on detsembrikuise intressimäärade tõstmise tõenäosus 66 protsenti. Veel septembri lõpus oli vastav protsent 50, selgub Bloombergi tehtud arvutustest.

USA aktsiaturud taandusid ja energiafirmad odavnesid 0,4 protsenti, sest nafta hind kukkus. Amazon juhtis aga jaemüüjate langust. Bank of America kvartalitulemused olid head, aga pangandussektorit tõusule see ei viinud.

Standard & Poor’s 500 indeks langes 0,3 protsenti 2126 punktini. Dow Jones odavnes 0,3 protsenti ja indeks lõpetas päeva 18 086 punktil.

WTI toornafta hind langes 0,8 protsenti ja jõudis 49,94 dollarini barrelist, mis on madalaim tase alates 7. oktoobrist. Brenti hind odavnes samuti 0,8 protsenti ja barrel maksab 51,52 dollarit.

Hetkel kuum