Pille Ivask • 18. oktoober 2016 kell 10:45

Ryanair teatas kasumi langusest

Ryanair teatas kasumi languses  Foto: epa

Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair andis teada, et ettevõtte selle aasta kasum kahaneb naela kukkumise tõttu 5% võrra.

Ryanari käibest umbes kolmandik tuleb Suurbritanniast ning kuna nael on dollari vastu langenud 18% võrra, on sellega vähenenud ka lennupiletite hind.  

Ettevõtte majandusaasta lõppeb 31. märtsil ning netokasumiks prognoosib Ryanair 1,3-1,35 miljardit eurot ehk vähem kui varem prognoositud 1,375-1,425 miljardit eurot.

Ryanairi aktsia hind on alates juunist, kui britid otsustasid rahvahääletusel, et riik peaks Euroopa Liidust lahkuma, 14% võrra kukkunud.

Ettevõte on teatanud, et kuigi nael kukub ning seega ka saadav kasum, pole Ryanair huvitatud reisijate arvu vähenemisest. Üks võimalus tulubaasi suurendada on tõsta hindu teenustel nagu lennuki istekoha valik või pardal pakutavad suupisted.

Liberiumi analüütik Gerald Khoo kommenteeris väljaandele Daily Mail, et praegune olukord pakub Ryanairile võimalust teha strateegilisi otsuseid, mis mõjutaksid neid positiivselt ning väiksemaid konkurente negatiivselt. Khoo märkis, et kasumiprognoosi kärpimine pole üllatus ning ettevõte on varemgi viidanud sellele, et Brexit mõjub tulemustele halvasti.

Iiri odavlennufirma üks suuremaid konkurente easyJet on teatanud, et kuna ettevõtte käibest pea pool sõltub Suurbritannia turust, kärbivad nemad aastast kasumiprognoosi suisa neljandiku võrra.

Hetkel kuum