Mait Kraun • 31. oktoober 2016 kell 7:50

Mis sündmused mõjutavad sellel nädalal börse?

Föderaalreserv  Foto: EPA

Sellel nädalal toimub Föderaalreservi kohtumine ning suured meediafirmad teatavad oma kvartalitulemused, vahendab CNN Money.

Tulemuste hooaeg jätkub 

Sellel nädalal teatavad oma kvartalitulemused mitu suurt meediafirmat. Nende hulgas on näiteks Time Warner, 21st Century Fox ja Facebook.

Eelmisel nädalal teatas AT&T, et plaanib osta 85 miljardi dollari eest Time Warneri. Kui tehing läbib valitsuse regulaatorite ülevaatuse, siis saab sellest üks maailma suuremaid ostutehinguid meediaäris. Time Warneri käes on CNN, HBO, Warner Bros ning paljud teised telekanalid ja veebilehed.

21st Century Foxi jaoks on samuti palju kaalul. Hiljuti astus tagasi Fox Newsi tegevjuht Roger Alies, kellele esitati süüdistus saatejuhi seksuaalses ahistamises, mille järel teatas veel naisi, et ka neid on ahistatud.

Föderaalreservi kohtumine

Föderaalreserv on oodanud õiget momenti intressimäärade tõstmiseks juba ligi aasta aega. On aga tõenäoline, et sellel nädalal toimuval kahepäevasel kohtumisel intresse ei tõsteta, sest lähenemas on presidendivalimised.

Wall Street prognoosib, et Föderaalreserv tõstab intresse hoopis septembris, selgub CME Groupi andmetest.

Üleüldiselt on USA majanduse olukord hetkel tugev. Kolmandas kvartalis kasvas majandus eelmise aasta sama ajaga võrreldes 2,9 protsenti, mis on kahe aasta kiireim kasv.

Tööturu raport

Reedel avaldab USA tööministeerium uue töötururaporti, millest selgub, kui palju uusi töökohti oktoobris loodi.

Septembrikuisest raportist selgus, et USAs tuli kuuga juurde 156 000 töökohta ning palgad kasvasid aastatagusega võrreldes 2,6 protsenti. Töötus kasvas 4,9 protsendilt 5 protsendini.

Inglise Keskpanga kohtumine

Kas brittide keskpank tõstab intressimäärasid? Brexiti oodatavad tagajärjed sunnivad intresse langetama, aga kasvav inflatsioon takistab. Viimati vähendas keskpank intresse selle aasta augustis, et vältida majandussurutist.

Nädala ajakava:

Esmaspäev – Halloween.Teisipäev – Föderaalreservi kohtumine algab. Sony, BP ja Shell teatavad oma tulemused.Kolmapäev – Facebook, Time Warner, 21st Century Fox ja Alibaba teatavad tulemused.Neljapäev – Inglise Keskpank avaldab oma otsuse, News Corp, CBS ja Starbucks teatavad tulemused.Reede – USA tööturu raport, Adidase tulemused, rahvusvahelise kaubanduse raport.

Hetkel kuum