Pille Ivask • 9. november 2016 kell 5:45

Aasia börsid murelikud

Aasia börsid langevad  Foto: EPA

USA presidendivalimiste tulemused on kukutanud Aasia turge, vahendab CNBC.

City Indexi analüütik selgitas, et turud on Donald Trumpi edust sattunud paanikasse ning see võib suureneda, kui Trump valitaksegi presidendiks.

Jaapani Nikkei 225 on 5,17% suuruses languses, samal ajal on turvaliseks valuutaks peetav jeen teinud dollari suhtes tõusu. Jeen kaupleb dollari suhtes praegu 101,54 jeeni tasemel, olles mõni aeg tagasi tõusnud ka 105,46 jeeni tasemele.

Austraalia ASX 200 sulgus 1,92% suuruses miinuses, kusjuures langesid kõik alaindeksid, välja arvatud kuld, mis tõusis 9,61% võrra. Hongkongi Hang Shengi indeks on 2,62% suuruses languses. Hiina börsidel on langus mõnevõrra väiksem: Shanghai Composite on 0,47% ja Shenzhen Composite 0,431% miinuses.

Trumpi võidu puhul on räägitud ka nafta hinna langusest. “Unustage praegune OPECi draama, kuna investorid on ebakindlad, vähendab see ka nõudlust toorainete järele, nagu nafta,” kommenteeris FXTMi ekspert Jameel Ahmad. Nii Jaapani, Austraalia, Lõuna-Korea kui ka Hiina börsidel on ka praegu suurimad kukkujad just naftaettevõtted.

Hetkel kuum