Kadi Neemre • 9. november 2016 kell 20:06

Börs: Trumpi üllatusvõit tõi turgudele edu

New Yorki börs  Foto: EPA

USA aktsiad tõusid täna hoolimata Donald Trumpi üllatusvõidust Hillary Clintoni üle. Dow Jonesil jäi napilt rekordkõrgus püüdmata.

Dow Jones tegi lühiajaliselt üle 300punktise kasvu, jäädes vaid 25 punkti alla kõigi aegade rekordile. Indeksi suurimad tõusjad olid Catepillar ja Goldman Sachs. S&P 500 edukaim oli finantssektor, mis kasvas 4%.

“Usutakse, et Trumpi juhtmise all on finantssektor vähem reguleeritud kui see olnuks Clintoni juhtimise all,” kommenteeris finantssektori tänast edu PwC USA finantsteenituse juht John Stadtler.

Trump šokeeris maailma, võites USA presidendivalimised. Trumpi edumaa Clintoni ees oli üsna napp, kuid sellega läks vabariiklaste kätte kontroll nii senati kui Valge Maja üle.

Brexiti hääletus oli juunis niiöelda test. Nagu ka Brexiti puhul on investorid ja börsimaaklerid hakanud mõistma, et see on protsess, mitte sündmus,” sõnas Brown Brothers Harrimani strateeg Scott Clemons.

Trumpi võidul võib pikas perspektiivis olla laialdane mõju mitmel rindel, sh kaubanduses, maksunduses ja välispoliitikas. Tema võit seab küsimuse alla ka Föderaalreservi intressimäärade tõstmise võimalikkuse. Turud prongoosivad intressimäärade detsembris tõusmise võimalikkuseks 76%, selgub CME Groupi FedWatch mõõdikust.

USA toornafta hinnad kavasid 44 sendi ehk 0,98% võrra ning barreli hinnaks kujunes 45,44 dollarit.

Detsembri kullafutuurid tõusid 1273,50 dollarile.

Dow Jones tõusis 1,40% ning lõpetas päeva 18589,55 punktil. S&P 500 kasvas 1,11% ning sulgus 2163,26 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,11% tõusuga 5251,07 punktil.

Hetkel kuum