Mait Kraun • 9. november 2016 kell 9:04

Paanika on leebumas ja turud hakkasid tõusma

Donald Trump  Foto: EPA

Kui hommikul oli pilt aktsiaturgudel väga tume, siis pärast Donald Trumpi võidukõnet on olukord tunduvalt paranenud ning aktsiaindeksid taastuvad jõuliselt.

„Ma luban igale selle maa kodanikule, et olen kõigi ameeriklaste president,“ ütles 70aastane Trump New Yorgis peetud võidukõnes. „Unustuse hõlma langenud mehed ja naised on tagasi meie meeltes.“

Turud hakkasid varahommikul järsult langema, sest Trumpi võit muutus järjest tõenäolisemaks. Pärast võidukõnet hakkasid nii USA kui ka Euroopa aktsiaindeksid taastuma. Näiteks Dow Jonesi indeksi futuurid langesid pärast uudiseid ligi 500 punkti, nüüd on futuurid aga 309 punktiga miinuses. Stoxx Europe 600 odavnes päeva alguses 2,4 protsenti, praegu on indeks vaid 0,45 protsendiga miinuses.

Suurbritannia FTSE 100 indeks on jõudnud plussi ning teised suuremad Euroopa turud on langenud alla protsendi. Tallinna börs on täna odavnenud 0,62 protsenti, päeva alguses ulatus langus 1,5 protsendini.

ICE dollariindeks langes vahepeal üle 1 protsendi, praeguseks on langus 0,4 protsenti. Kulla hind tõusis varahommikul 1335 dollarile untsi eest, aga praegu on hind kukkunud 1299 dollarile.

„Reaktsioonid ei ole nii hullud, kui ma ootasin, aga praegu on veel vara järeldusi teha,“ ütles ING Groepi strateeg Martin van Vliet. „Olukord ei ole sugugi nii kehv, kui paljud inimesed paar tundi tagasi arvasid. Kõik üritavad nüüd aru saada, millised võiks olla pikaajalised tagajärjed.“

Hetkel kuum