Mait Kraun • 10. november 2016 kell 16:51

Druckenmiller: müüsin valimispäeval kogu oma kulla maha

Kuld  Foto: Reuters/Scanpix

Miljardärist investor Stanley Druckenmiller ütles neljapäeval, et ta müüs pärast Donald Trumpi võitu kogu oma kulla maha, vahendab CNBC.

„Ma müüsin valimisteõhtul kogu oma kulla maha,“ ütles Druckenmiller. „Kõik põhjused, miks viimastel aastatel kulda olen omanud, on minu hinnangul ära kadumas. Muide – sarnast trendi on märgata globaalselt, mitte ainult USAs."

Vaatamata analüütikute hoiatustele on Druckenmiller ka pärast valimisi majanduse osas optimistlikult meelestatud. „Ma ei arva, et Donald Trump oleks uus Ronald Regan,“ lisas Druckenmiller.

Druckenmiller ütles, et ta toetab eelkõige esindajatekoja spiikri Paul Ryani vaateid ja oma häält ei andnud investor kummalegi presidendikandidaadile.

Kulla hind on täna odavnenud 0,5 protsenti ja unts maksab 1266 dollarit. Kui selgus, et Donald Trumpist saab USA järgmine president, hakkas kulla hind kiiresti tõusma ning jõudis 1335 dollarini untsist. Nüüd on sisuliselt kogu tõus ära kustutatud, sest aktsiaturud tõusevad ja arvatakse, et Trump ei pruugigi maailma suurimale majandusele nii kehvasti mõjuda.

Hetkel kuum