Indrek Mäe • 15 november 2016

Ühisrahastus üllatas: pakub hapusid laene

Ühisrahastuse kaudu finantseeritakse väga erinevaid projekte.  Foto: Veiko Tõkman

Kinnisvaraprojektide finantseerimise poolest tuntud ühisrahastusplatvorm CrowdEstate on lisaks põhitegevusele hakanud võimaldama ka võlgade ülesostmist ning teiste teemaväliste projektide rahastamist.

Näiteks õnnestus nõuete hulgiostmise, restruktureerimise, haldamise ja laekumiste kogumisega tegeleval ettevõttel PlusPlus Capital (PPC) juuli lõpus CrowdEstate’i vahendusel kaasata 600 000 eurot. Seda eesmärgiga finantseerida võlgnevuses nõueteportfelli soetamist Leedust. Investoritele pakuti seejuures 13protsendilist tootlust, laenu tähtajaks oli 2 aastat ning tegemist oli tagatud laenuga.

Erinevaid näiteid kinnisvaravälisest rahakaasamisest CrowdEstate’i vahendusel on aga seinast seina. Pool miljonit eurot õnnestus kaasata ka taimekasvatustehnoloogia arendamise ning orgaanilise toidu pakkumisega tegeleval Click & Growl, kes soovis laovarusid täiendada taimekasvatusmoodulite ning taimekapslitega. Investorile pakuti 12,5protsendilist tootlust ning laenu pikkuseks oli aasta. Tegemist oli tagatud laenuga.

Samuti kaasas CrowdEstate’ist edukalt 200 000 eurot inseneritehniliste energia ja taastuvenergia projektidega tegelev ICP Solutions. Investorile pakuti seejuures 15protsendilist tootlust ning tagatud laenu pikkuseks oli 24 kuud.

Hetkel kuum