Kadi Neemre • 17. november 2016 kell 19:42

Börs: turud võtsid Yelleni sõnavõtu positiivselt vastu

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel, peamised indeksid jõudsid rekordite purustamisele üsna lähedale. Investorid rõõmustasid majandusandmete ning Föderaalreservi juhi Janet Yelleni sõnavõtu üle.

Dow Jonesi edukaimateks ettevõteteks olid Home Depot ja Goldman Sachs. S&P 500 edukaim sektor oli enam kui 1% tõusu teinud finantssektor.

Föderaalreservi juht Janet Yellen pidas täna Kongressile kõne, milles tõdes, et intressimäärade tõus ei ole enam kaugel ning et sellega venitamine tooks kaasa mitmeid ohtusid. Yellen kinnitas ka, et ta ei plaani enne oma ametiaja lõppu ametist lahkuda.

CME Groupi FedWatchi mõõdiku kohaselt prognoosivad koguni 90% turuosalistest, et järgmisel kuul tõstab Föderaalreserv intressimäärasid.

USA aktsiaturgu tabas peale presidendivalimisi tugev ralli, mida on toetanud lootused, et tõusevad kulutused nii taristu arendamiseks kui väheneb finantssektori riigipoolne reguleerimine.

Täna avaldati ka mitmed olulised majandusandmed, muuhulgas tööhõiveraport, mille kohaselt kukkus USAs uute töötuabiraha saajate arv eelmisel nädalal madalaimale tasemele alates 1973. aastast.

Ettevõtete poole pealt avaldas Wal-Mart oma kvartalitulemused, kus ettevõtte kasum ületas ootused, kuid müügitulemused jäid prognoosidele alla. Wal-Marti aktsiad tegid uudise peale 4% languse.

USA toornafta detsembri fuutuuride hind kukkus 0,58% 45,31 dollarile barreli eest. Nafta hind kukkus, kuna lootusi, et OPEC suudab jõuda kokkuleppele külmutada naftatoodang, varjutasid andmed globaalsest naftavarude üleküllusest.

Detsembri kullafutuurid tõusid 70 senti ning kullauntsi hinnaks kujunes 1224,60 dollarit.

Dow Jones tegi 0,19% tõusu ning sulgus 18903,82 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,47% tõusuga 2187,12 punktil. Nasdaq sulgus 0,74% tõusuga 5333,97 punktil.

 

Hetkel kuum