Kadi Neemre • 23 november 2016

Börs: turud läksid pühadele vastu tagasihoidliku tõusuga

New Yorki börs  Foto: EPA

USA turud tegid täna peale eilseid rekordeid valdavalt tagasihoidliku tõusu. Investorid analüüsisid mitmeid majandusandmeid, muuhulgas Föderaalreservi novembrikuise kohtumise protokolli.

Täna avaldatud Fedi kohtumise protokoll toetas Wall Streeti usku, et Fed on valmis tõstma detsembris intressimäärasid. CME Groupi FedWatchi mõõdiku kohaselt prognoosivad turud tõenäosuseks, et intressimäärasid tõstetakse järgmisel kuul, koguni enam kui 95%.

First Standard Financiali turuökonomisti Peter Cardillo sõnul on turud detsembri intressimäärade tõusuga juba arvestanud, kuid üllatusena tuleb see, et Fed võib olla sunnitud tõstma intressimäärasid oodatust kiiremini.

Dow Jones purustas täna hommikul uue päevasisese kauplemise rekordi. Indeksi edukaimaks ettevõtteks oli Catepillar. S&P 500 kukutas täna aga kinnisvarasektor, mis kukkus 1%.

Nädala uute töötute arv kasvas 18 000 võrra ning kokku on värskeid töötuabiraha saajaid 251 000, selgub USA Tööministeeriumi andmetest. Töötuabiraha saajate arv on juba 90 järjestikkust nädalat jäänud alla 300 000 piiri, mida seostatakse tugeva tööturu olukorraga.

USA Kaubandusministeerium aga teatas, et USA kestvuskaupade tellimuste arv kasvas oktoobris 4,8%; analüütikud prognoosisid kasvuks 1,5%. “Kestvuskaupade tellimuste arv oli üsna tugev,” sõnas First Standard turuökonomist Peter Cardillo. “Ma arvan, et see on märk sellest, et suurfirmad on taas julgemalt investeeringuid tegemas ning see on märk tugevamakst majandusest,” lisas ta.

Teiste majandusandmete poole pealt tegi IHS Markit novembri tootmisindeks võrreldes oktoobriga 0,4 punktise kasvu ning indeksi väärtuseks kujunes novembris 53,9 punkti. Indeksi väärtus üle 50 punkti viitab sektori kasvule.

Ettevõtete poole pealt kukkusid Juno Therapeutics aktsiad enam kui 25% peale ettevõtte avaldust, mille kohaselt esines neil ravimiuuringutes tagasilööke. Ka Eli Lilly aktsiad tegid 10% languse peale Alzheimeri tõve eksperimentaalravimi katsetuste läbikukkumist.

USA tootnafta jaanuari futuurid kukkusid 0,12% 47,97 dollarile barreli eest.

Detsembri kullafutuurid kukkusid 21,90 dollarit ning kullauntsi hinnaks kujunes 1189,30 dollarit.

Dow Jones lõpetas päeva 0,30% tõusuga 19081,16 punktil. S&P 500 sulgus 0,08% tõusuga 2204.61 punktil. Nasdaq kukkus 0,11% ning lõpetas päeva 5380,68 punktil.

 

 

Hetkel kuum