Kuigi Wall Streetil usutakse valdavalt, et Föderaalreservi poolne intressimäärade tõus saab dollarile kasulik olema, on analüütik Jim Paulsen hoopis vastupidisel arvamusel.
- Kas intressimäärade tõus paneb dollari kukkuma? Foto: EPA
“Kõik usuvad, et dollar tõuseb veelgi, kuna Fed tõstab
intressimäärasid,” sõnas Paulsen. “Majanduslangusest taastumise perioodidel on
Föderaalreserv tõstnud intressimäärasid märkimisväärselt viiel korral ning kõik need on kaasa toonud dollari kukkumise.”
Wells Capital Managementi investeerimisstrateeg märkis, et põhjus, miks Föderaalreserv intressimäärasid tõstab, tuleneb lootusest, et
inflatsioonimäär hakkab tõusma; see peegeldub ka 10-aastaste riigivõlakirjade tootlikkuses.
“Inflatsioon on üks hävitavamaid jõude
USA dollari jaoks,” märkis ta. “Ma arvan, et Fed tõstab intressimäärasid järgmisel aastal mitmeid kordi, kuid ma arvan ka, et dollari kurss kukub.”
Seoses oodatava intressimäärade tõusuga USAs, usuvad paljud, et nõudlus dollari järele kasvab, eriti arvestades seda, et mujal on intressimäärad madalad või hoopiski negatiivsed.
Hoolimata Paulseni prognoosist dollari osas, märkis ta, et globaalne börside kursitõus peegeldab laiemat, positiivsemat trendi. “Viimase 18 kuu jooksul oleme me kogenud esimest sünkroniseeritud globaalset majanduse ergutamist üle maailma,” märkis ta.
Deutsche Banki ökonomist Joseph LaVorgna märkis, et 2017. aasta majanduskasvu prognoosid on positiivsed, kuid kõik oleneb sellest, kui efektiivselt suudab uus administratsioon majandust stimuleerida.
LaVorgna sõnul võib majanduskasv küündida kuni 5% juhul kui “me suudame tööturult eemalolevad inimesed uuesti tööle rakendada ning investeeringute maht on korralik.”
Seotud lood
FIDE kiir- ja välkmale maailmameistrivõistlused toimuvad 2024. aastal esmakordselt New Yorgis. 26. detsembril Wall Streetil algav suursündmus toob kokku maailma tippmaletajad ja rõhutab male sümbolväärtuseid – strateegiat ja riski –, mida seekord väljendatakse globaalse ärikeskuse südames.