Mait Kraun • 7. detsember 2016 kell 9:00

Kogu maailma aktsiaturud tõusevad

Frankfurdi börs.  Foto: Epa

Aktsiaturud on täna kallinenud, sest investorid on optimistlikud, et Euroopa Keskpank otsustab sel nädalal varaostuprogrammi pikendada, vahendab Bloomberg.

Euroopa aktsiaturud tõusid juba kolmandat päeva järjest ning Bloombergi maailma pankade indeks jõudis viimase aasta kõrgtasemeni. Ka Aasia turud olid valdavalt plussis. Nafta jätkas aga langust, sest investorid on OPECi kokkuleppe osas skeptiliseks muutunud. Austraalia dollar odavnes, sest riigi majandus langes 0,5 protsenti.

Maailma aktsiaturgude väärtus on viimase kuu aja jooksul tõusnud 1,5 triljoni dollari võrra, sest spekuleeritakse, et presidendivalimised võitnud Donald Trumpi majanduspoliitika parandab majanduskasvu ja inflatsiooni. USA suurimad aktsiaindeksid on jõudnud rekorditeni ning võlakirjade tootlused tõusevad.

Euroopa Keskpank tõenäoliselt jätkab rahatrükki

Sel nädalal toimub ka Euroopa Keskpanga kohtumine – oodatakse, et keskpank pikendab igakuist varaostuprogrammi. Praegu ostab EKP iga kuu 80 miljardi euro eest varasid.

„Euroopa stabiliseerumine ning EKP jätkuv stimulatsioon on aktsiaturgude jaoks hea uudis,“ ütles investeerimisfirma Rivkin Securities analüütik James Woods. „Arvame, et EKP pikendab programmi minimaalselt kuue kuu võrra.“

Stoxx Europe 600 indeks on täna tõusnud 0,5 protsenti – kasvu juhivad pangandussektori aktsiad. Nafta hind on langenud 0,7 protsenti 50,55 dollarini barrelist (WTI) ning tööstusmetallid kallinesid. Jaapani Topix indeks tõusis täna 0,9 protsenti.

Ka USA aktsiaturud jätkavad tõusu.

Hetkel kuum