Pille Ivask • 13. detsember 2016 kell 8:30

Apple huvitub 100 miljardi dollarisest fondist

Apple  Foto: EPA

Apple viskab silma SoftBanki 100 miljardi dollari suurusele tehnoloogiafondile, kuhu kavatseb asjaga kursis olijate sõnul investeerida miljardi, vahendab MarketWatch.

Kuigi täpseid investeerimistingimusi pole veel teada, on selge, et juhul, kui asi teoks saab, oleksid ühenduses maailma kõige väärtuslikum ettevõte – Apple’i väärtuseks hinnatakse 600 miljardit dollarit – ning maailma suurim investeerimiskapitalikeskkond.

SoftBank Vision Fund plaanitakse ametlikult avada järgmisel aastal ning praeguse kava kohaselt tahab tehnoloogiafond kaasata kokku 100 miljardit dollarit. Fondi üks alusepanijaid on Jaapani suurim mobiiliteenuse osutaja SoftBank.

SoftBanki juht Masayoshi Son soovib end selle sammuga ilmselt kirjutada ajalukku ning muuta oma ettevõte arenevate tehnoloogiate, näiteks tehisintellekt ja Asjade Internet, pioneeriks.

Asjade Internet on lahendus, kus igapäevases kasutuses seadmed nagu autod, külmikud, käekellad ja muu taoline on omavahel ühenduses ning neid saab juhtida ja panna eri ülesandeid täitma.

Hetkel kuum