Mait Kraun • 22. detsember 2016 kell 18:55

Icahn: ettevõtete juhid peaksid rohkem vastutama

Carl Icahn.  Foto: Bloomberg

USA suurettevõtted peaksid rohkem oma tegude eest vastutama, ütles miljardärist investor Carl Icahn neljapäeval CNBC-le antud intervjuus.

Ta ütles, et ettevõtete juhtkondades on palju inimesi, kes tuleks käitumise eest vallandada. Icahn lisas, et ta tahaks USA väärtpaberi- ja börsikomitee etteotsa inimest, kes hakkaks selliseid inimesi "rohkem torkima".

„Investeerimispankurid lähevad ettevõtete tegevjuhtide juurde ning ütlevad, et 'kapitali investeerimise asemel võiksite hoopis aktsiate tagasioste teha ning kolme aasta pärast oled sa siit läinud, 50 miljonit dollarit taskus'. Keegi ei kritiseeri sind,“ ütles Icahn. „Selle asemel peaks ehitama tehase või ostma uued masinad, mis aitab produktiivsust tõsta. Meil on seda siin riigis väga vaja.“

Presidendiks valitud Donald Trump nimetas Icahni oma adminstratsioonis regulatsioonide erinõustajaks.

Icahn ütles, et ta toetab ettevõtteid, mis tegelevad aktsiate tagasiostudega, aga millel on ka hea bilanss. Halvemas seisus ettevõtted seda tema arvates tegema ei peaks.

„Paljud ettevõtted laenavad raha või neil on kogunenud juba liiga palju võlga. Sellegi poolest kasutatakse raha aktsiate tagasiostmiseks ning enda firmasse ei investeerita,“ ütles ta. „Seda peaks kuidagi kontrollima.“

Praegused regulatsioonid on ebasoodsad selleks, et USA ettevõtted kodumaiseid investeeringuid teeks, lisas ta.

Hetkel kuum