Mait Kraun • 2. veebruar 2017 kell 18:00

Apple'il on veerand triljonit vaba raha

Apple  Foto: epa

Apple’il on praeguseks raha ja investeeringutena juba 246 miljardit dollarit, selgub ettevõtte avaldatud andmetest, vahendab CNN Money.

See on finantssektori väliste ettevõtete seas uus rekord (pankadel on üldjuhul rohkem raha, sest neil on tegevuseks seda vaja).

Kui Apple’i raha oleks eraldi ettevõte, siis see oleks Standard & Poor’s 500 indeksis turuväärtuselt 13. ettevõte. Selle ees oleks ainult Alphabet, Microsoft, Berkshire Hathaway, Amazon, Facebook, ExxonMobil, Johnson & Johnson, JPMorgan Chase, Wells Fargo, GE ja AT&&

Apple’i raha hulk on suurem kui Procter & Gamble’i, Bank of America, Chevroni või Walmarti turuväärtus.

Ettevõtte finantsjuht Luca Maestri ütles teisipäeval analüütikutele, et 230,2 miljardit dollarit (94 protsenti rahast) hoitakse välismaistel kontodel. Raha ei tooda USAsse maksude tõttu.

USA president Donalt Trump on aga öelnud, et tahab ettevõtete raha maksukärbetega tagasi USAsse meelitada. Ka teistel suurtel ettevõtetel on märkimisväärne osa rahast välismaal.

Trump loodab, et Apple ja teised tehnoloogiagigandid hakkavad seda raha kasutama töökohtade loomiseks ja investeeringuteks USAsse. Skeptikud aga ütlevad, et tõenäoliselt otsustavad ettevõtted oma dividendi tõsta või aktsiate tagasioste suurendada.

Hetkel kuum