Mait Kraun • 18. aprill 2017 kell 11:06

Tesla sai Saksamaalt ebameeldiva üllatuse

Tesla Model 3 prototüüp  Foto: Brian Williams/SpiedBilde/Bloomberg

Saksamaa tööstussektori suurim ametiühing kaalub Tesla tütarfirmas streigi alustamist, mis võib Model 3 masstootmise ajakava sassi lüüa, vahendas Wall Street Journal.

Tesla ostis tööstusrobootika ettevõtte Grohmann Engineering jaanuaris 150 miljoni dollari eest. Selle töötajad kaaluvad palgatõusu saamiseks aga streiki.

IG Metall, mis on riigi tööstussektori suurim ametiühing, võib juba täna võtta vastu otsuse streikima hakata. See sunniks Tesla palgaläbirääkimiste laua taha, ütlesid ametiühingu liikmed intervjuus.

Streik tuleks Teslale ebasoodsal ajal – just praegu valmistutakse 35 000 dollarit maksva Tesla Model 3 tootmise alustamiseks. Selle mudeliga loodab Tesla viia oma luksusbrändi massidesse. Eelmisel aastal tootis Tesla 84 000 autot ja järgmisel plaanitakse toota 500 000. Saksamaal asuv ettevõte on osa plaanist, mis peaks aitama selliseid numbreid saavutada.

Investorite optimism on Tesla aktsia viinud kõigi aegade rekordini. Hiljuti tõusis Tesla turuväärtuselt USA suurimaks autotootjaks.

„Me teeme Tesla Grohmanni töötajatega koostööd, oleme võimalikuks streigiks valmis,“ ütles Tesla oma avalduses. „Me ei oota, et see kuidagi Model 3 väljalaset häirima hakkaks.“

Hetkel kuum