Mait Kraun • 5. juuni 2017 kell 18:31

India tahab müüa ainult elektriautosid

India lipp.  Foto: EPA

India on üks enim keskkonda saastav riik. Nüüd teatas riigi energiaministeerium, et nende eesmärgiks on 2030. aastaks müüa ainult elektriautosid, vahendab CNN Tech.

India majandus on arenenud meeletu kiirusega, aga sama kiiresti on kasvanud ka saastamine, mis on elanike tervisele kehvasti mõjuma hakanud. Õhusaaste tõttu sureb Indias igal aastal hinnanguliselt 1,2 miljonit inimest. Arstid on öelnud, et New Delhis õhu hingamine on sama hea kui igapäevaselt 10 sigareti suitsetamine.

India energiaminister Piyush Goyal ütles hiljuti, et riik hakkab elektriautode ostmist subsideerima. „Pärast seda on elektriautode hinnad nii madalad, et need maksavad endi eest ise,“ ütles ta.

Valitsuse Rahvusliku Elektrimobiilsuse Plaani (National Electric Mobility Plan) eesmärk on müüa elektri- ja hüriidautosid 2020. aastaks 6-7 miljonit (aastas).

Tesla tegevjuht Elon Musk kiitis India valitsuse otsust Twitteris. „India plaanib 2030. aastaks müüa ainult elektriautosid. Juba praegu tegemist suurima päikeseenergia turuga.

Tõsi, Tesla ise pole veel India turule sisenenud, aga Musk on öelnud, et seda võidakse teha juba sellel suvel.

Hetkel kuum