Äripäev • 27. juuni 2017 kell 8:15

Krüptoraha väärtus kukkus sekunditega 3200 korda

Bitcoini-mudelid  Foto: Reuters/Scanpix

Nädalavahetusel toimus krüptorahadega väike maavärin, kui Bitcoini järel populaarsuselt teine krüptomünt Etherum kukkus sekunditega ligi 320 dollarilt 10 sendile.

Tänaseks on Etherumi hind taastunud taastunud ligi 201 dollarile, kuid on siiski veel peaaegu 12 protsendiga miinuses. Etherumi juhtum haaras endaga kaasa kogu krüptorahade turu ning pani langema ka Bitcoini (täna hommikul ligi seitsmeprotsendise langusega 2056 dollaril).

Mis Etherumiga juhtus? Uudistekanal CNBC hinnangul on süüdi „mitme miljoni dollari suurune müügiorder“, mis sisestati Coinbase'i-hallataval GDAXi krüptorahade vahetusplatvormil möödunud kolmapäeval. Tol hetkel oli Etherumi hind 352 dollarit. Siis aga hakati sisestama mitme miljoni dollari väärtuses müügiordereid vahemikus 317,81 kuni 224,48 dollarit, mis lükkas hinna langusesse.

Kui teised Etherumi investorid nägid, et hind langeb, sisestati ligikaudu 800 stopporderit, et end suuremate kaotuste eest kaitsta ning see lükkaski Etherumi hinna 10 sendi peale.

Miljonivõit?

Sotsiaalmeedias sai GDAX palju kriitikat, sest kommentaatorite hinnangul nägi see kõik välja nagu illegaalne turumanipulatsiooniskeem, millele GDAX korralikult ei reageerinud, kuid GDAXi meeskond eitas seda ja lubas korraldada juurdluse.

StockTwitsi foorumis postitas kasutaja nimega John DeMasie ekraani kuvatõmmise, millelt oli näha, et üks GDAXi kasutaja sisestas orderi 3800 orderi peale, juhul kui hind langeb kümnele sendile krüptomündi kohta. See tähendab, et teoreetiliselt oleks see inimene kulutanud 380 dollarit ning kui Etherumi hind oleks taas enam kui 300 dollarile taastunud, siis oleks ta teeninud tehinguga enam kui miljon dollarit.

Hetkel kuum