Mait Kraun • 15. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

JPMorgan: S&P 500 tõuseb aastaga 3000 punktini

JPMorgan Chase kasvatas kasumit.  Foto: EPA

Järjekordne Wall Streeti pank ütleb, et aktsiaturud tõusevad ka järgmisel aastal. Põhjuseks ei ole aga tehnoloogiasektori kallinemine, kirjutab Bloomberg.

JPMorgan Chase’ist sai kolmas suurpank, mis on prognoosinud, et Standard & Poor’s 500 indeks tõuseb 2018. aasta lõpuks 3000 punktini. Sama ootavad ka Oppenheimer ja Evercore ISI. Kui Ühendriikide aktsiaindeks tõesti selle sihtmärgini jõuab, siis peaks see praeguselt tasemelt kallinema veel 13 protsenti.

„Majandustsükkel on praegu kasvufaasis, börsifirmade kasumid paranevad globaalselt ja USA maksureform peaks ka edaspidi toetama väärtusaktsiaid. Kasvuaktsiad on aga riskantsemad,“ teatas ettevõte oma klientidele.

JPMorgani strateeg Dubravko Lakos-Bujas näeb, et kõrge turuväärtusega tehnoloogiaaktsiate tõus peaks järgmisel aastal aga peatuma. S&P 500 indeksi tehnoloogiaaktsiad on tänavu tõusnud lausa 37 protsenti, mis on ettevõtete hinnatasemed viinud kaheksa aasta tippu. Tehnoloogiasektor moodustab indeksist umbes kolmandiku.

„Fundamentaalnäitajad on tugevad, et hinnatase on kõrge ning need aktsiad on väga rahvastatud. See tekitab palju riske,“ kirjutas Lakos-Bujas.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt