Mait Kraun • 25. jaanuar 2018 kell 16:58

Dollari kiire kukkumine jätkub

Dollarid  Foto: epa

Kauplejad jätkasid ka täna dollari müümist ning tähtis USA valuutat kajastav indeks langes kolme aasta madalaima tasemeni, vahendab MarketWatch.

Dollari viimasele müügilainele andis eile hoo sisse USA rahandusminister Steve Mnuchin, kes ütles, et odav dollar võiks Ühendriikide majandusele hästi mõjuda. Täna andis ta sellele kinnitust.

„Ma arvan, et minu dollari osas tehtud kommentaar oli eile küllaltki selge,“ ütles Mnuchin. „See oli kooskõlas sellega, mida olen varem rääkinud.“

Euroopa Keskpank jättis täna oma rahapoliitika aga muutmata, mis pani euro kursi tugevnema. See survestas dollarit veelgi.

ICE dollariindeks, mis mõõdab dollari käekäiku kuue suurima rivaali suhtes, on täna kukkunud 0,6 protsenti, 88,61 punktini. Eile kukkus indeks lausa 1 protsendi võrra. Valuuta on odavnenud juba neli päeva järjest. Laiapõhjalisem WSJ dollariindeks kukkus samuti 0,6 protsenti, 82,8 punktini.

Euro kurss dollarisse tõusis aga 0,75 protsenti 1,2487 dollarini, mis on viimase kolme aasta kõrgeim tase. Vahepeal tuli ühe euro eest välja käia ka 1,2537 dollarit. Briti nael kallines dollarisse 0,23 protsenti, 1,4254 dollarini.

Hetkel kuum