Rait Kondor • 16. aprill 2018 kell 19:35

Nafta hind langes pärast neli päeva kestnud tõusu, kuid pinged jätkuvad

Foto: Scanpix

USA WTI naftasegu hind langes täna 1,7% 66,22 dollari peale, tehes lõpu neli päeva kestnud tõusule. Euroopa Brenti naftasegu langes 1,6% 71,42 dollarini barrelist.

Nafta hinna languse põhjuseks olid laupäeval toimunud raketirünnakud Süüria vastu, mis lõdvendasid vähemalt ajutiselt Süüriaga seonduvaid pingeid. Enne raketirünnakuid oli nafta hind kerkinud Süüria ümber toimuvate pingete tõttu lühiajaliselt 10%. Ühe kuuga on USA WTI naftasegu hind tõusnud 6,5%, aasta algusest 10,5% ning ühe aastaga 21,1%.

Kuid pinged Lähis-Ida osas jätkuvad ning investorid jälgivad pingsalt mai keskpaika, kui jõuab kätte tähtaeg, millal USA president Donald Trump peaks oma varasemate ähvarduste kohaselt tõmbama USA välja Iraani ja kuue maailma suurriigi vahel sõlmitud Iraani tuumaenergia piirangute kokkuleppest, mis sõlmiti 2015. aastal. Trump on lubanud USA-d kokkuleppesse edasi jätta vaid juhul, kui USA kongress ja Euroopa liitlased aitavad seda kokkulepet „parandada“ täiendava lepinguga, vahendab Reuters.

Isegi kui ainult Ameerika Ühendriigid kehtestavad Iraanile ühepoolsed sanktsioonid, võib see takistada Iraanist tuleva nafta eksporti.

„Nafta hind püsib suhteliselt hästi üleval ning mai keskpaiga Iraani leppe tähtaeg saab järgneval neljal nädalal olema üheks teemaks,“ ütles Petromatrixi strateeg Olivier Jakob Reutersile.

Hetkel kuum