Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Investor Toomase suurimad võidud ja väikesed kaotused

Olen teiega enam kui 16 aasta jooksul oma tehinguid küll jaganud, kuid ikka ükshaaval. Seekord löön teie ette kogu oma investeerimise ajaloo, mis annab tunnistust sellest, et kauplejaks ma ei kõlba ja teinekord on kõige igavam strateegia see kõige õigem.

Baltika Kvartalis asuv kontor ning kauplus.
Baltika Kvartalis asuv kontor ning kauplus.  Foto: Andras Kralla

Huvitaval kombel jäävad mu parimad tehingud pigem investeerimisteekonna algusesse. See oli muidugi buumiaeg, kus aktsiaid oli lihtsam duubeldada, kuid ega möödunud aastagi oma majandustõusuga sellest suurt maha jäänud.

Elu parim tehing on mul senimaani tehtud Baltika aktsiaga: 2005. aastal ostsin aktsiad pärast juuni alguses toimunud kukkumist. Käisin aktsionäride koosolekul ja mulje sai hea. Summa polnud suur – oma aja vääringus 81 000 krooni, kuid seda magusam oli kaks aastat hiljem välja võtta enam kui pool miljonit krooni. Tol hetkel oli see arvestatav osa mu portfellist, sest alustasin ju 2002. aastal miljoni krooniga.

2007. aasta 9. veebruar jääb mulle alatiseks meelde, sest samal ajal müüsin ka kõik oma Olympicu aktsiad, millelt sain pea 140 protsenti kasumit. Toonane börsitoimetaja Raivo Sormunen ütles kuldsed sõnad, et nende aktsiate eest pakuti börsil hetkel nii head hinda, et seda on suisa häbi vastu võtta. Olympicusse sisenesin korra veel, aga seda edu korrata ei suutnud – tootlus jäi 15 protsendi juurde.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt