Kaspar Allik • 7 august 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale

Kronoloogia: armastatud börsifirma lahustumise lugu

Foto: Raul Mee

Märtsi keskel ilmus Äripäevas samal päeval kaks uudist: arvutuskäik, et Olympic Entertainment Group on selle omanikest teinud Tallinna börsi kõige rikkamad mehed ning seejärel uudis, et needsamad mehed müüvad sellesama ettevõtte maha.

Märtsis hoidis Tallinna börsi kõige rikkama investori tiitlit enda käes Olympic Entertainment Groupi (OEG) rajaja ning toonane nõukogu liige Armin Karu. Ettevõtte turuväärtus ulatus 285 miljoni euro juurde, sellest Armin Karu jagu oli ligikaudu pool. Ka tema kaasteelise Jaan Korpusovi suur aktsiavarandus Tallinna börsil – 54 miljonit, mis tõi talle edetabelis 7. koha – pärines Olympicust.

Kuid 19. märtsil muutus Tallinna börsi ja kõigi kasiinofirmasse investeerinud aktsionäride jaoks palju. Karu ja Korpusov teatasid ettevõtte müügist.

Pikk lahing börsilt lahkumise üle on nüüdseks jõudnud selleni, et uus omanik kavatseb ühendada OEG oma tütarfirma Odyssey Europe'iga ning firma sel viisil börsilt ära saada. Aktsia kukkus täna ligi 8% ning sõjakaimaks ostunud väikeaktsionär Trigon Asset Management kinnitas taas, et on valmis pikaks kohtusaagaks.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt