Facebook hakkab fotode ja videote tõesust kontrollima

Äripäev 14. september 2018, 11:24
Facebooki sisu hakkavad lisaks tehnoloogiale kontrollima ka inimesed.
https://www.aripaev.ee/storyimage/ea/20180914/BORS/180919763/AR/0/AR-180919763.jpg
Ainult tellijale

Sotsiaalmeediaettevõte hakkab tehnoloogia ja inimeste abiga kontrollima fotode ja videote tõesust, kirjutab Wall Street Journal.

Ettevõte teatas neljapäeval, et hakkab „visuaalsete formaatide valeinformatsiooni“ enda platvormil vähendama. Varasemalt on põhirõhk läinud valeartiklite ja linkide leidmise peale.

„Samasugune vale võib esineda nii artikli pealkirjana, tekstina fotol või häälena video taustal,“ ütles Facebooki tootejuht Tessa Lyons. „Valeinfoga võitlemiseks peame me suutma kontrollida sisu erinevatel sisutüüpidel.“

2016. presidentivalimiste ajal lõi Venemaa grupp nimega Research Agency graafikat ja videosi valeinformatsiooni levitamiseks erinevatel sotsiaalmeedia platvormidel, ütles erikonsul Robert Mueller enda süüdistuses sel aastal.

Ühe näitena muutis Vene sidemetega grupp immigratsiooni pooldaval rongkäigul osalenud naise silti. Originaalis oli seal kirjas „ükski inimene pole illegaalne,“ (no human being is illegal) muudetud foto ütles aga „andke mulle rohkem tasuta sitta“ (give me more free shit), kirjutab Wall Street Journal. Facebookis laigiti ning jagati fotot sadu kordi.

Suureks väljakutseks saab olema sobivate algoritmide välja töötamine. Facebooki kõneisik tõdes, et valeinfo leidmine manipuleeritud videost või foto pealt on keeruline. „Kui miski on manipuleeritud, ei tähenda automaatselt, et see on halb.“ Lisaks tehnoloogiale toetutakse ka kasutajate raporteerimisele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2018, 11:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing