Kaspar Allik • 11 oktoober 2018
Jaga lugu:
Börsiuudised
Ainult tellijale
Megastari esitlus Tallinna sadamas, aktsionär Aivar Nõu loodab, et tellitakse ka Megastar 2..
Megastari esitlus Tallinna sadamas, aktsionär Aivar Nõu loodab, et tellitakse ka Megastar 2..  Foto: Andres Haabu

Tallinkilt oodata dividendisadu

Tallink teatas eile kavatsusest suurendada dividendi ja vähendada aktsiakapitali, mis tähendaks, et aktsionäridele jagatakse järgmisel aastal ligi 80 miljonit eurot.

“Tallink soovib olla oma aktsionäridele hea investeering ning tehtud otsused kinnitavad meie sõnu,” kommenteeris Tallinki juht Paavo Nõgene uudiseid. Ta kinnitas, et Tallink plaanib edasi areneda ning erinevaid ettevalmistusi on töös mitu. Järgmistest otsustest kuuleb Nõgene sõnul aga siis, kui otsused on tehtud.

Uudis ei jätnud investoreid külmaks. Päeva lõpuks kogunes tehinguid rohkem kui 725 000 euro eest ning aktsia sulgus 1,03 euro tasemel, mis on avamishinnast 5,3% kõrgem. Kõrgeima hinnaga tehing tehti 1,05 euro tasemel.

Täpsemalt andis Tallink Grupp eile hommikul teada, et nõukogu tegi juhatusele ettepaneku valmistada 2019. aasta aktsionäride korralisele üldkoosolekule ettepanek aktsiakapitali nominaalseks vähendamiseks vähemalt 7 senti aktsia kohta. Samuti täiendatakse dividendipoliitikat. Kui majandustulemused võimaldavad, makstakse dividendi edaspidi vähemalt 5 senti aktsia kohta, teatas ettevõte. Teisipäevase sulgemishinna pealt teeks see dividenditootluseks ligi 5 protsenti, mis Tallinna börsil jätab Tallinki keskmike hulka. Sel ja eelmisel aastal on Tallink maksnud 3 senti aktsia koha.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt