Mait Kraun • 12. november 2018 kell 19:01
Investorid kardavad, et Apple'i müügikasvu vedava iPhone'i nõudlus hakkab nõrgenema.  Foto: EPA

Tarnija andis murettekitava vihje Apple'i tuleviku kohta

Apple’i aktsia on täna järsult langenud, sest õunafirmale optilisi seadmeid tarniv ettevõte andis käibe- ja kasumihoiatuse. Kardetakse, et nõudlus iPhone’de järele võib märkimisväärselt nõrgeneda.

Apple’i aktsia on täna langenud 4,2 protsenti ning jõudnud madalaima tasemeni alates 31. juulist. Aktsia on alates 3. oktoobrist, mil jõuti uue rekordini, kukkunud 15,6 protsenti, vahendab MarketWatch.

Lumentum Holdingsi aktsia on täna odavnenud lausa 31 protsenti, sest ettevõte teatas esmaspäeval, et üks nende suurklientidest soovib 3D sensorite ja laserdioodide tarnemahtusid aasta viimases kvartalis vähendada.

Selle tõttu alandas Lumentum oma kasumiprognoosi 1,15-1,34 dollarini aktsia kohta, varasemalt oli prognoos 1,60-1,75 dollarit aktsia kohta. Käibeprognoosi kärbiti umbes 75 miljoni euro võrra, 335-355 miljoni euroni.

Apple’i aktsia hakkas pärast teadet kiiresti kukkuma, sest Lumentum on varasemalt teatanud, et Apple on nende kõige suurem klient ning moodustab käibest umbes 30 protsenti.

„Ma arvan, et investorid võivad Lumentumi teadaandes näha, et Apple’i tellimused vähenevad 30 protsendi võrra,“ kirjutas Wells Fargo analüütik Aaron Rakers klientidele saadetud kirjas.

Hetkel kuum