Mait Kraun • 12. jaanuar 2019 kell 9:29
Börsil on mitmeid aktsiaid, mis on palju langenud, aga võivad heade tulemuste korral särama lüüa, ütlevad BTIGi analüütikud.  Foto: EPA

Tulemuste hooaeg võib mitmed aktsiad särama panna

Detsembris toimus USA aktsiaturgudel korralik langus, aga tulemuste hooajast võivad võitjana välja tulla nii mõnedki aktsiad, ütlevad analüütikud.

Seda, kuidas üldine turg tulemuste hooajale reageerib, on analüütikute sõnul raske öelda. Mitmed faktorid – kaubandussõda, USA valitsuse töö seisak ning Brexiti hääletus – mõjutavad jätkuvalt turge. Lisaks sellele on viimasel ajal vähenenud ootused 2019. aasta kasumite suhtes. Sellegi poolest võivad individuaalsed aktsiad üllatada.

Neljanda kvartali tulemuste hooaja avapauk antakse järgmisel nädalal. Esmaspäeval teatab kasuminumbrid Citigroup, JPMorgan teisipäeval ning Bank of America ja Goldman Sachs kolmapäeval. Oodatakse, et tulemused saavad olema küllaltki tugevad. Eriti tähelepanelik tuleks olla selle osas, mida ettevõtted sellest aastast ootavad.

S&P 500 indeksil ees tugev vastupanu

Jõululaupäeval saavutatud põhjadest on Standard & Poor’s 500 indeks taastunud 10 protsenti. Praegu püüab indeks ületada 2600 punkti piiri.

“Meie arvates on suur osa langusest juba selja taha jäänud,” ütles investeerimisfirma BTIGi strateeg Julian Emanuel. Tulemused võivad tervele turule tuge pakkuda, samas võivad aktsiaid mõjutada ka geopoliitilised riskid ja muud faktorid. “2600 punkti tasemel on tehniliselt küllaltki tugev vastupanu. Ei oleks üllatus, kui turud veidi taanduvad.”

“Me ei ole veel tagasi pulliturul. Me oleme üleminekufaasis. Eelmises kvartalis müüdi nii positiivsete kui ka negatiivsete uudiste järel. Nüüd on positiivsed uudised investoreid ostma pannud,” lisas Emanuel. “Pulliturule jõudes ostetakse nii negatiivsete kui ka positiivsete uudiste järel.”

Võtmetähtsusega on börsifirmade endi prognoosid

Analüütikud ootavad, et turg saab ka edaspidi olema volatiilne ning tulemuste hooaeg saab olema heitlik, sest taastumine on olnud väga kiire iseloomuga.

“Me arvame, et börsifirmad ületavad ootusi, aga erisused saavad olema üksikute firmade vahel suuremad,” ütles UBSi aktsiastrateeg Keith Parker. “Võtmetähtsusega saavad olema 2019. aasta prognoosid. Ootused on viimasel ajal langenud.”

Kui tulemused ja börsifirmade kommentaarid on oodatust kehvemad, siis võib turg detsembri põhjasid uuesti testida, ütlesid analüütikud. Kui tulemused on aga oodatust paremad, siis aitab see edasist langust tõenäoliselt vältida.

Wall Street prognoosib, et neljandas kvartalis kasvasid börsifirmade kasumid tervikuna 14,7 protsenti (aastases võrdluses). Esimese kvartali osas on ootused tunduvalt madalamad – kasumikasvuks prognoositakse vaid 3,9 protsenti, selgub Refinitivi andmetest. 2018. aastal kasvasid börsifirmade kasumid lausa 23,5 protsenti, 2019. aastal peaks kasv ulatuma napilt 7 protsendini.

Potentsiaalsed võitjad

Selleks, et leida tulemuste hooaja potentsiaalseid võitjaid, võtsid BTIGi analüütikud ette firmad, mis on viimase 52 nädala tipust odavnenud vähemalt 20 protsenti. Teiseks kriteeriumiks oli, et firmad on viimase kahe aasta jooksul kasumi- ja käibeootusi ületanud, mille järel on aktsiad kallinenud.

Nende nimede hulka mahtus Morgan Stanley, Ralph Lauren, LAM Research, Akamai ja Northrop Grumman.

Foto: BTIG

BTIGi analüütikud ütlesid, et haavatavamad on need aktsiaid, mis ei ole palju langenud, aga mille tulemused on viimaste kvartalite jooksul olnud oodatust kehvemad. Investeerimisfirma kogus kokku aktsiad, mis on viimase kahe aasta jooksul ootustele alla jäänud vähemalt kahes kvartalis ning odavnenud tippudest vähem kui 10 protsenti. Sinna nimekirja kuuluvad näiteks Walt Disney, Hershey, American Water Works, American Electric Power, AutoZone, Duke Energy, Ameren, Ecolab, NextEra Energy, First Energy ja Transdigm.

Hetkel kuum