Lauri Teder • 23. jaanuar 2019 kell 20:22

Tesla vähendas kallimate mudelite tootmistunde, aktsia langes

Tesla Model S ettevõte New Yorgi salongi ees  Foto: EPA

Elektrisõidukite tootja Tesla andis kolmapäeval teada, et vähendab oma Model S ja Model X seeria sõidukite tootmistunde.

Tesla teade oli jätk tegevjuhi Elon Musk jaanuari alguses Twitteris avaldatud uudisele, et firma lõpetab 75 kWh Model S sedaanide ja Model X linnamaasturite tellimuste vastuvõtmise, jättes müügile seega vaid kallimad 100 kWh variandid.

Autotootja otsus on seotud firma püüdlustega pidurdada oma taskukohaseima seeria, Model 3 sõidukite hinna järsku tõusu sellal kui elektriautodele ette nähtud maksusoodustused USAs järk-järgult kaovad. Selle aasta alguses toimunud muudatus tõstis Tesla toodangu hinda 3750 dollari võrra ning juba juulis ootab kliente soodustuse 50% vähenemise tõttu ees järjekordne 1875-dollarine hinnatõus. 2019. aasta lõpus kaob maksusoodustus Tesla sõidukitele täielikult. Möödunud nädal avaldas Tesla, et koondab kulude vähendamiseks 7% oma töötajaskonnast.

Ettevõtte aktsia kaotas kolmapäeval üle 4% oma turuväärtusest, vajudes seega madalaimasse punkti alates möödunud aasta oktoobrist. Tesla esitleb oma kvartalitulemusi 30. jaanuaril.

Hetkel kuum