BAV Engineering OÜ – kvaliteet, millele võib kindel olla

  Foto: BAV Engineering OÜ

Tänaseks 95% toodangust välisturule eksportiv BAV Engineering OÜ on masinaehituslik insenerifirma, mis aastate jooksul leidnud kindla koha lisaks kodumaisele turule ka Rootsis, Lätis ja USAs.

2002. aastast tegutseva ettevõtte tugevuseks on paindlikkus, personaalne lähenemine klientide vajadustele, pikaajalised ja usaldusväärsed kliendisuhted, lai partnervõrgustik ning kliendi toetamine toote elukaare vältel. „Pakume klientidele laiapõhjalist teenust alates insener-tehnilisest konsultatsioonist läbi projekteerimise ja nõustamise kuni valmislahendusteni,“ selgitab ettevõtte juht Ändri Varikmaa.

Suurimad kliendid:

EnPlant Engineering – Rootsi biomassil töötavate katlamajade ja nende abiseadmete pakkuja

SIA Latgran – Läti puidugraanulite tootja

Sigma Thermal Inc – on üks USA juhtivaid biomassi energia lahendusi pakkuv ettevõte

Oluline on tunda kliendi vajadusi

Tänasel päeval pakutakse turul biomassil (puidujäätmed) töötavaid katlaid/soojusgeneraatoreid, samuti erineva puistematerjali transpordi-, ladustamise- ja käitlussüsteeme nagu näiteks erinevad konveierid ja materjali punkrid. Lisaks abistab BAV erineva profiiliga tööstusettevõtteid masinaehitusliku- ja metallkonstruktsioonide projekteerimise ja valmistamisega.

OÜ Raudla esindaja Taono Loide:

„Meie koostöö BAV Engineeringuga on kestnud juba pikka aega, täpsemalt 2002. aastast. Võib öelda, et tunneme koostööpartneriga teineteist niivõrd, et protsess on sujuv ning liigseid sõnu ei ole üheski etapis tarvis. Kui ka töö käigus on tekkinud mõni probleem, oleme leidnud alati lahenduse. BAV Engineering OÜ tunneb meie ettevõtet ning pakub meile teenuseid, mida vajame.“

Võib öelda, et paarikümne aastaga on suudetud kaardistada ära turg ja seniste koostööpartnerite vajadused ning osatakse seeläbi pakkuda just neid vajadusi arvestavaid teenuseid ja tooteid. „Tõepoolest, pikaajalised kliendisuhted, usaldus ja tõestatud kvaliteet on see, mille poole oleme seni ja ka edaspidi püüdlemas,“ selgitab Ändri Varikmaa. Tema sõnul võib öelda, et projekte on olnud mitmesuguseid: ette on tulnud nii „võtmed kätte“ töid kui „rätsepatööna“ tehtud üksikute seadmete valmistamist või ka tootmisliinide projekteerimist.

Komplekslahendus ühest kohast

Lisaks osatakse hinnata kliendi aega. Väikese ettevõtte eelisena võib siinkohal välja tuua kiire reageerimisvõimekuse ja samuti suutlikkuse olla kliendi jaoks alati olemas: tegeletakse nii nõustamise, vajalike seadmete projekteerimise ja valmistamisega kui ka hilisema vajaliku hooldustööga.

„Meie poole võib pöörduda nii nõustamiseks kui ettevõtte tehnilise kitsaskoha kaardistamiseks – paneme paika esmalt kontseptuaalse disaini poole . Analüüsime probleemi ja tootmisspetsiifikat ning pakume välja sobivaid lahendusi. Lisaks on vajadusel kliendi jaoks igal hetkel kättesaadav ka järelteenindus ning BAV Engineering hoolitseb oma valmistatud toodete hoolduse või varuosade tarne eest,“ lisab Ändri Varikmaa.

Pronksipuksil ketirattad flantsi ja teljega   Foto: BAV Engineering OÜ
OÜ Orkos esindaja Kalevi Paluteder:

„BAV Engineering OÜ-ga oleme koostööd teinud 3 aastat. Teadsime neid juba varem, sest metallitöödele spetsialiseerunud ettevõtetes tuli ikka jutuks seadmete projekteerimine ning see, kes võiks selliste eriseadmete projekteerimisega Eestis üldse hakkama saada, ka mõistliku hinna poolest. Samuti oli meie jaoks oluline see, et BAV Engineering OÜ poolt projekteeritud ja Eesti ettevõtetes valmistatud seadmeid eksporditakse üle maailma.

Oleme plastjäätmete ümbertöötlemisega tegelev ettevõte ja praktiliselt ekspordime kogu oma toodangu, seepärast oli meie jaoks määrav, et projekteerija on rahvusvahelise kogemusega. Plastide käitlemine on võrdlemisi uus ala ja tihtipeale protsessideks vajalike seadmete standardsed lahendused puuduvad. Praktilistele kogemustele tuginedes on vaja ise lahendusi otsida. Mõned aastad tagasi oli vaja meie 24/7 töötavas tootmises teha ühes protsessis kiireloomuline muudatus, et muutunud turuolukorrale paindlikult reageerida. Siis saigi kutsutud BAV Engineering projekteerima. Joonised valmisid kiiresti ja Raudla OÜ-st sai vastav sõlm tellitud, tänaseks töös olevad seadmed pole mingeid probleeme tekitanud. Praegu on meil kavas tootmise suurem laiendus ja kuna tootmishoone on olemas, siis läksime kindla peale välja ja tellisime 3D seadmete asetuse (layoudi) uutele liinidele taas BAV Engineeringust, kes arvestas täpselt olemasoleva hoone võimalusi ja eripäraseid.“

Tema sõnul võib öelda, et BAV Engineeringu senisteks klientideks on peamiselt, kuid siiski mitte ainult ettevõtted, kes tegutsevad peamiselt taastuva energia/biomassi energia ja puidu töötlemise või väärindamise valdkonnas. „Kuigi seni oleme enamiku oma toodangust eksportinud piiri taha, on ka kodumaisel turul potentsiaali. Taastuvenergia temaatika on aasta-aastalt üha populaarsem ehk ka selles valdkonnas tegutsevate ettevõtete tegevus on üha laiahaardelisem. Kindlasti võib pöörduda meie poole, kui on küsimusi, konkreetseid probleeme või vajate lihtsalt nõustamist,“ julgustab Ändri Varikmaa vajadusel ühendust võtma.

www.bavengineering.com

Hetkel kuum