Kaupleja Alex • 2. oktoober 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Teenisin Tesla tehinguga kenasti

Tehingu tulemus oli ilus: sisenesin Teslasse paanika kõrgpunktis ja noppisin kiire tehinguga korraliku kasumi.

Tesla juht Elon Musk lubab ettevõttele helget tulevikku.  Foto: AFP/Scanpix

Baron Rothschild on öelnud järgnevalt: "Kui tänavatel voolab veri, on õige aeg osta." Neid sõnu kasutatakse investeerimismaailmas (eriti aktsiaturgudel) päris tihti. Kuigi ma sellist lähenemist väga ei usalda, otsustasin reedel Tesla (TSLA) aktsiaid osta. Võtsin pika positsiooni pärast seda, kui ettevõtte juhi vastu algatati juurdlus ning Elon Muski süüdistati pettuses ja turuga manipuleerimises.

Kirjutasin sellest pikemalt viimases artiklis, aga otsustasin reedel tegutseda. Keskmiseks ostuhinnaks tuli 268,91 dollarit aktsia kohta. Kui vaadata tehingute ajalugu, näete kaht eraldiseisvat tehingut: esimene sisenemine oli tasemel 269,73 ja teine tasemel 268,10 dollarit.

Foto: kaupleja alex

Kui ma oleksin Bobby Axelrod seriaalist "Billions", kahtlustaksid paljud, et mul on siseinfot Elon Muski ja SEC (Ameerika Ühendriikide väärtpaberi järelevalvekomisjoni) vahelise kokkuleppe kohta. See kokkulepe sõlmiti möödunud nädalavahetusel täpselt pärast minu ostu. Soetasin aktsiad põhjast ja järgmisel kauplemispäeval oli Tesla hind tõusnud 17%. Minu keskmine ostuhind oli 268,91 dollarit. Hiljem müüsin aktsiad hinnaga 305,20 dollarit. See on 13,5protsendiline kasum alates reedest kuni esmaspäevani. Kindlasti on see üks minu siiani parim tehing.

Tehing on seda magusam, et ettevõtte tegevus ise tõusuks suuremat lootust ei anna. Ettevõtte P/E suhtarv ja kasumimarginaal on viletsad. Mingisuguseid eeltingimusi kasvuks ei olnud (minu ostutehingu ajal räägiti ainult kriminaalasjast ja sellest, et ettevõtte ei teeni kasumit). Isegi tehniline analüüs ei soodustanud minu sisenemist (aktsia vastupanutase oli 20 dollari kaugusel minu ostutehingust). Olenemata sellest ajendas mind aktsiat ostma usk, et selline ettevõte ei tohiks kannatada, kui juhid peaksid vahetuma.

Tesla nagu draamaseriaal

Mis puudutab juhte, siis see on oluliselt keerulisem ja tähtsam, kui alguses paistab. Mul on hea meel, et Elon Musk jääb Tesla tegevjuhiks. See võib olla isegi tähtsam kui lihtsalt ettevõttega seotud tegevusnäitajad. Tesla – see ongi mõnes mõttes Musk. Musk on aastaid nii palju meediapildis olnud, et mõtled Tesla, mõtled Musk ja vastupidi. Ja aktsiat üles rääkida see mees juba oskab, nii nagu ka Ühendriikide finantsjärelevalve äsja tõdema pidi.

• Reaalajas ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Sarnane juhtum esines ka General Electricuga. Soetasin ettevõtte aktsiad põhjast ja müüsin pärast uue tegevjuhi avalikustamist. Sellest sündmusest räägin pikemalt järgmine kord.

Jälgisin uudiseid Tesla kohta nii Bloombergist kui ka Wall Street Journalist. Mulle tundub, et kõik kangelased, kes olid seotud selle konfliktiga, vaatavad minu lemmikseriaali. Tehingust taganemine, keelatud tegevused, advokaadi palkamine, kes töötas nii Mark Cubani kui ka Elon Muskiga – kõik see jooksis läbi seriaalist "Billions" teisel hooajal.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt