AI tõukab IT ajastu troonilt, algab mõtlemistehnoloogia võidukäik

  Saates räägime AI lahendustest töökeskkonnas, aga ka laiemalt tehisintellekti kasutamisest ja suundumustest. Tehisintellekti piiridest välja murdmine nõuab uusi oskusi. Sellega siseneme uude ajastusse, selgitab saates AI ekspert Jarmo Tuisk.  

  Tehisintellekt paneb proovile meie oskuse mõelda ja mõtlemist juhendada, toob Tuisk välja. Kui varasemalt oleme harjunud vajutama nupule, et muuta kirjastiili, sisestama tabelit või valemit, siis AI pakub vaid ühe ava – kirjuta aga midagi.  

  Tuisk näeb hetkel tehnoloogiliselt kahte suunda. Esimene suund on AI pilvetehnoloogiate areng. Suured ja võimsad mudelid arvutuskeskustest lahendavad massivsel hulgal probleeme, AI muutub aina nutikamaks ja universaalsemaks. Seal kõrval aga võtab hoogu teine suund: tehisintellekt liigub väiksematesse seadmetesse, liigub taskusse, abi saabub sellevõrra kiiremini ja muutub privaatsemaks. 

  Saates räägime, kui palju lasta teha ülesandeid ära tehisintellektil, mis on tehisintellekti hallutsioneerimine ja kas inimene kaotab AI-le oma töö. Juttu tuleb ka nutikatest taskuseadmetest ja sellest, kuidas läheb Apple’i ja Samsungi võidujooksul, et olla kõige nutikam igapäevaabiline. Kes võidab? 

  Saates on külas AI ekspert ja Samsungi brändisaadik Jarmo Tuisk, saadet juhib Tõnu Einasto. 

  Fotol Jarmo Tuisk, foto tehtud Jarmo poolt AI abiga.

  • Sisuturundussaade
  • 02.04.2024
  KIIRUS:
  AI tõukab IT ajastu troonilt, algab mõtlemistehnoloogia võidukäik
 • Hetkel kuum