Algajale kunstiinvestorile: kust üldse alustada?

  Allee galerii juhataja ja kuraator Katre Palm soovitas algajale kunstiinvestorile kunsti süveneda, sest teoste tootlus tuleb tavaliselt 5-10 aasta pärast ning kiiret tulu sellest loota ei saa.   

  „Ma olen alati soovitanud seda, et enne kui kunsti investeerida, siis tasub käia näitustel,“ ütles Palm Äripäeva raadio hommikuprogrammis ning lisas, et Eestis on suurepäraseid kunstigaleriisid ja muuseumeid, mida külastada. 

  Esialgu võiks näitusel keskenduda teosele iseendale ning millist emotsiooni see tekitab, mitte teose autorile. Siis saab ka endale selgeks, kas eelistus on maal, skulptuur või graafika ning millise ajastu teosed endale meeldivad. 

  Palm selgitas, et siis tasuks rääkida kunstinõustajaga, kes oskab samuti edaspidist nõu andma. 

  Kunstiteoste aasta tootlust on väga keeruline välja tuua, ütles Palm, kuid soovitas investoritel kunsti investeerida, kui ollakse valmis pikaajaliseks tootluseks. Tootlus võib kujuneda välja alles 5-10 aasta pärast. 

  „Need, kes loodavad kiiret hõlptulu, siis ma soovitan mujale investeerida,“ selgitas Palm. „Kunst nõuab süvenemist ja teadmisi.“

  Nädalavahetusel Allee galeriis toimunud kunstioksjonil müüdi mitmeid maale, mis maksid 100 000 eurot. Kõige kallim maal oli 135 000 eurot ning kümnes kõige kallim maal oli lausa 48 000 eurot. Kuraator Katre Palm rääkis hommikuprogrammis, kuidas kunstioksjonid toimivad, kes maale üldse ostavad ja kust tuleb ostjate huvi.

  Intervjueeris Lauri Leet.

  Foto autor: Liis Treimann.

  • Hommikuprogramm
  • 28.11.2023
  KIIRUS:
  Algajale kunstiinvestorile: kust üldse alustada?
 • Hetkel kuum