Saade
Andres Viisemann: turul on liiga palju zombisid

Andres Viisemann: turul on liiga palju zombisid

Alusta kuulamist

Majandustsüklitel pole lastud lõpuni end välja mängida, mis tähendab, et turule on jäänud ka palju nö zombistunud ettevõtteid, leiab LHV kaasasutaja Andres Viisemann.

Veel tuli Äripäeva raadio saates "Kuum tool" Viisemanniga juttu aktsiaturgudest. Ükski nähtus pole igavene ning nii laguneb peagi ka sel aastal hoogsat rallit näidanud suur aktsiaseitsmik. Esimesed väärtpaberid on sellest juba välja pudenemas, märgib LHV Groupi kaasasutaja Andres Viisemann.

Ta tõi välja, et selliste nähtuste tekkimine on pigem märk buumi tipust. Ta viitas, et alles hiljuti räägiti FAANGi aktsiatest. "Iga buumi lõpus kujuneb välja uus akronüüm, mis aga ei tähenda, et sellesse akronüümi kuuluvate aktsiate hind ja tegelik väärtus on alati tasakaalus olnud," viitas Viisemann sellele, et nii ei pruugi olla ka suure seitsmiku aktsiate puhul.

Tegime Viisemanniga juttu sellest, kuhu tema täna investeerib, miks on ta pigem võlakirjade usku ning kuidas kavatsevad LHV pensionifondid lähi-aastatel indekseid luua.

Teemaks tuli ka võimaliku krahhi saabumine. Kas riigivõlgade praegused tasemed ja rahatrükk on jätkusuutlikud? "Majandustsüklitel pole lastud end välja mängida, turul on liiga palju zombisid," nentis Viisemann. Arutasime ka seda, kas tehisintellekt võiks selle probleemi tulevikus lahendada ning euro ja dollari krahhist päästa.

Fotol Andres Viisemann (keskel) LHV aktsionäride üldkoosolekul. Foto: Liis Treimann.