Äripäeva juhtimiskool: enesejuhtimine on juhi kõige olulisem töövahend

  Enesejuhtimine on juhi kõige olulisem roll, kuna mõjutab otseselt tema võimet inimesi juhtida ja mõista. Teadlik enesejuhtimine hõlmab enda tundmaõppimist, emotsioonide reguleerimist ning teadlikkust välistest teguritest, mis võivad meid mõjutada. Kui juht suudab teadlikult juhtida, on tal suurem võime inimesi mõjutada ning elust rohkem rõõmu tunda. Saates vestleb Äripäeva koolituste juht Marianne Lõhmus psühholoogi ja Milttoni muutuste juhtimise nõustaja Eva-Maria Kangroga.

  Teemaks tuleb lisaks läbipõlemine, märkides, et juhid võivad läbipõlemist kogeda, üritades, ideaalseid standardeid saavutada või olla keegi, kes nad tegelikult ei ole. Samuti räägivad nad sellest, kuidas juhid saavad oma meeskonnaliikmeid toetada, märgates läbipõlemise märke ja pakkudes neile toetust.

  Eva-Maria viib läbi Äripäeva Akadeemias koolitust "Eduka enesejuhi oskused", mille eesmärk on tõsta teadlikkust ajupotentsiaali kasutamise võimalustest ja piirangutest ning edendada teaduspõhiseid võtteid ülemäärase stressi ennetamiseks ja edasiviivaks tegutsemiseks.

  Foto: erakogu

  Fotol: Eva-Maria Kangro ja Marianne Lõhmus

  • Äripäeva juhtimiskool
  • 26.07.2023
  KIIRUS:
  Äripäeva juhtimiskool: enesejuhtimine on juhi kõige olulisem töövahend
 • Hetkel kuum