Ekspert: IT-juhid, tehisaru on teie võimalus kogu oma IT-taristu korda saada

  Tehisaruga tegelemise varjus saab korda kogu IT-taristu, nii küberturbe kui infoturbe, annab ekspert nõu. “Ütlete, et teen AI-d, aga tegelikult salaja teete IT-taristu,” õpetas ta, kuidas saada ettevõttes IT-sse investeeringuid.  

  Eesti ettevõtete ja asutuste arenguplaanide toetamiseks pani IT-firma Cybernetica riigi infosüsteemide ameti (RIA) tellimusel kokku analüüsi AI tehnoloogia riskidest ja nende leevendamise võimalustest. 

  IT-juhtimise aastakonverentsil rääkis Cybernetica infoturbeinstituudi juht Dan Bogdanov nii tehisintellekti riskidest, kiirjuhendist, mis riske aitavad leevendada, ja selle kasust ettevõttele. Lisaks võeti fookusesse tehisaruga seotud viimase aja trendid.  

  Näiteks tõi Bogdanov välja, et hetkel on tekkimas uus ja huvitav ärimudel: firmad hakkavad müüma nende videote põhjal treenitud tehisintellekti mudeleid, mis aitavad ära tunda, kas video on päris või deepfake. 

  Ettekandest kuuleb veel, kuidas töötab AI kiirjuhendi töövihik, kuidas saab tehisaru IT-juhti kõige paremini aidata ja kas tehisintellekt võtab maailma suurima elanikkonnaga riikide nägu.  

  Fotol Dan Bogdanov.
  Foto: Raul Mee

  • Lavajutud
  • 10.06.2024
  KIIRUS:
  Ekspert: IT-juhid, tehisaru on teie võimalus kogu oma IT-taristu korda saada
 • Hetkel kuum