Kinnisvaraarendaja: kindla tootluse teenimiseks tuleb vaadata laenude poole

  Hetkel on kinnisvarainvestori jaoks kõige kasumlikum anda arendajatele laenu, mitte üritada paari üksiku kinnisvaraobjektiga ise pusida, leiab Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik.

  Ta tõdeb, et paljud ongi varem kinnisvaras olnud rahad suunanud pigem laenudesse. “See on lihtsam tegevus ja seega number on konkreetsem,” räägib Muttik. Laenude puhul vastab tootlikkus ka investorite ootustele. Kui üürikorteri pealt kahekohalise tootluse saamine on praegu pigem unenägu, siis laenudes on see endiselt reaalsus.

  Eristada tuleb muidugi ka laenutüüpe. Kui tagatud laenude puhul antakse laenu mingi vara, enamasti kinnisvara tagatisel, siis tagamata laenude puhul on garantiiks arendaja maine ja usaldusväärsus. Tagamata laenude intressimäär jääb umbes 12% kanti. “Allapoole tegelikult on näha, et investoril kaob huvi,” sõnab Muttik. Tagatud laenude puhul on risk väiksem ja seetõttu jääb ka tootlus 8-10% vahele.

  Saates tuleb juttu nii investeerimiseks sobiva maatüki valimisest, usaldusväärse arendaja leidmisest, stock office’ite ja miniladude üleküllusest kui paarismajadega äri ajamise tasuvusest. Saadet juhib Simo Sepp.

  Pildil Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik.
  Foto: erakogu.

  • Portfelli kasvuplaanid
  • 03.06.2024
  KIIRUS:
  Kinnisvaraarendaja: kindla tootluse teenimiseks tuleb vaadata laenude poole
 • Hetkel kuum