Kinnisvarafondi juht: kui saabub suurem kriis, hakkab alles juhtuma

  Kui peaks saabuma suurem majanduskriis ning euribor kasvama viie-kuueni, ilmuvad välja rahakad huvilised, kes asuvad raskustesse sattunud ärikinnisvara objekte kokku ostma, avaldas saates „Kinnisvaratund“ Baltic Horizoni fondijuht Tarmo Karotam veendumust.

  Sääraseid huvilisi, kes oma võimalusi ootavad ja kellel on isegi 10-20% varadest rahas, on Karotame sõnul tegelikult päris palju. Capital Milli tegevjuht Kaarel Loigu nõustus selle hinnanguga ning lisas et ka Capital Millil on teatud kogus varast väga likviidsetes vahendites ning sõjaolukorras on juba ärikinnisvaras tehtud mitmeid oste.

  Karotam tunnistas, et viimasel ajal on ärikinnisvara omanike ja arendajate seas läinud ukse taga koputamine ning müügipakkumiste tegemine aktiivsemaks, ent tehinguni jõutakse sääraselt kombates vaid siis kui vastastikune ostu- ja müügihuvi selgelt kattub. 

  Saates räägime pikemalt välismaiste investorite huvist Baltikumi ärikinnisvara vastu ning uurime, millises mahus on see peale sõja alguse pausi praeguseks taastunud. Räägime kui suurte ootustega välismaiste investorite juurde minnakse ja millistes summades kokkulepetega tavaliselt tagasi tullakse. Küsime, miks on välismaise investori jaoks kõige atraktiivne toode südalinna büroo pikaaegsete üürilepingutega ning mille vastu välismaine investor veel huvi tunneb. 

  Lisaks räägime saates, mida ootavad arendajad ja haldajad 2023. aastast ning millised on ettevõtete järgmise aasta eelarved. 

  Fotol on Tarmo Karotam, autoriks Raul Mee. Saatejuht on Lauri Leet.

  • Kinnisvaratund
  • 17.11.2022
  KIIRUS:
  Kinnisvarafondi juht: kui saabub suurem kriis, hakkab alles juhtuma
 • Hetkel kuum