Ministeerium planeeris ulatuslikke e-eksameid vananenud süsteemi baasil

  Hoolimata sellest, et eksamisüsteemi keskkonna EIS-i juhtimine on haridus- ja teadusministeeriumi asekantsleri Henry Kattago kinnitusel suunatud põhjalikule arendamisele, planeeris ministeerium vananenud süsteemi baasil järgmisel aastal kõiki põhikoolilõpetajaid hõlmavaid e-eksameid.

  Peale käesoleva nädala teisipäeval hangunud eesti keele e-proovieksamit ning eriti eelmisel nädalavahetusel Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumite sisseastumiseksamite fopaad, mis jättis teadmatusse ja asjatusse närvipingesse ligi 4000 põhikooli lõpetajat ja nende peret, ollakse järgmisel aastal e-eksamitele üleminekust nüüd loobumas.

  Kattago tunnistas intervjuus Äripäeva raadio saates „Poliitikute töölaud“, et EISi arendaja ja tootejuht on seni olnud ministeeriumi enda inimesed, kes nüüd lahkuvad. Kattago ütles, et lahkumas on kaks töötajat ‒ nii arendaja kui ka tootejuht-analüütik ‒, kuid lisas, et tegemist on juba varem planeeritud muudatusega, et viia EISi tootejuhtimine "kaasaegsemaks, laiapindsemaks ja läbipaistvamaks".

  Kattago täpsustas, et ministeerium ei kavatse enam palgata kaht uut inimest, vaid hangib teenuse edaspidi erasektorist lepingu alusel, et saada EISiga tegelema tervet arendusmeeskonda.

  „Nõuded EISile on aja jooksul kasvanud ning seetõttu on meil olnud pikalt ettevalmistamisel teadlik otsus EISI arendamine, et süsteemi võimekust tõsta,“ selgitas Kattago. „Sinna me oleme teel,“ lisas Kattago ja tunnistas et süsteemi arenduse valmimine võtab aega

  Ometi planeeriti ministeeriumis, vaatamata arendamisjärgus olevale eksamisüsteemile selle baasil ligi 15 000 lõpetajat korraga hõlmavaid e-riigieksameid juba järgmisel kevadel.  Nüüd ei saa e-eksamitele enne üle minna kui kogu süsteemile on tehtud riskianalüüs ja parandatud ka teised üleminekut takistavad kitsaskohad.

  Intervjuus saab lisaks kuulata senise EISi arendamise kohta ning ka pikemalt haridusministeeriumi plaanidest tarkvara uuendamisel ja süsteemi toimimise parandamisel.

  Saatejuht on Lauri Leet, foto autor Raul Mee.

  • Poliitikute töölaud
  • 11.04.2024
  KIIRUS:
  Ministeerium planeeris ulatuslikke e-eksameid vananenud süsteemi baasil
 • Hetkel kuum